Kotły Buderus w ekonomicznych instalacjach

 

Kotły kondensacyjne, popularnie zwane też junkersami to często stosowane w instalacjach wodociągowych rozwiązania dla tych, którzy cenią sobie oszczędność i ergonomię w zakresie wykorzystywania energii elektrycznej. W przeciwieństwie do tradycyjnych bojlerów kocioł kondensacyjny zapewnia nam ekonomiczny system korzystania z ciepłej wody w momencie, kiedy tego potrzebujemy bez generowania dodatkowych strat kosztów zapotrzebowania na podgrzewanie wody za pomocą prądu.

Dla kogo kocioł kondensacyjny?

buderus kocioł kondensacyjnyPopularne junkersy zaprojektowane według najnowszych standardów odznaczają się przede wszystkim wysoką klasą oszczędności energetycznej typu A. Wyposażone są w możliwość regulacji temperatury adekwatnie do temperatury wewnętrznej oraz posiadają możliwość sterowania trzema dodatkowymi obiegami z funkcją podmieszania za pomocą modułów MM10. Dodatkowym atutem urządzeń firmy Buderus kocioł kondensacyjny posiada także sterownik z czujnikiem wewnętrznym typu FA otaz możliwość rozbudowy o dodatkowy moduł kaskadowy MC 400, w zależności od potrzeb i wymagań klienta. Ponadto kotły kondensacyjne Buderus wyposażone są w aluminiowo- krzemowy wymiennik ciepła, charakteryzujący się przede wszystkim wysokim stopniem przewodzenia oraz wymiany ciepła a także modulowany system wentylacyjny. Dzięki zastosowaniu dodatkowego panelu umożliwiającego zautomatyzowany system sterowania mamy możliwość ustalenia niezależnego harmonogramu ogrzewania zarówno wody dla celów zaspokojenia potrzeb gospodarczo- bytowych, jak również systemu ogrzewania w pełnej koordynacji z panującymi na zewnątrz warunkami atmosferycznymi. Rozbudowana możliwość sterowania mocą kotła umożliwia szeroki zakres doboru parametrów w zakresie 1:8. Nowoczesne systemy instalacyjne uwzględniające w swojej specyfikacji ogrzewanie wody w obiegu za pomocą paliwa, jakie stanowi gaz ziemny wykorzystują technologię spalania wewnątrzkomorowego z jednoczesną redukcją strat ciepła, dzięki czemu w przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów zyskujemy możliwość ich zmniejszenia aż o 55%, co sprzyja generowaniu oszczędności, jakie poniesiemy w związku z zapotrzebowaniem na energię niezbędną do ogrzewania. Kotły kondensacyjne Buderus na popularnych portalach ogłoszeniowych o średniej mocy 200W dostępne są już w zakresie cenowym około 5500,00zł. Istotnym aspektem jeżeli chodzi o instalację z zastosowaniem paliwa gazowego jest przede wszystkim oszczędność.

Przy średnim dziennym podgrzewaniu wody do temperatury ok. 70°C zużyjemy tylko od 5,9 do 24 kW w przeciwieństwie do starszych rozwiązań, gdzie aby uzyskać taki sam rezultat zużywaliśmy od ok. 10,5 do 26 kW, co daje około 30% mniejsze zapotrzebowanie na energię. Zarówno nowym, jak I doświadczonym już użytkownikom junkersów serdecznie polecamy zastosowanie nowej generacji kotła kondensacyjnego w projekcie wymarzonego domu lub mieszkania jak również w pracach związanych z remontem- warto zadbać o ekonomiczność swojej instalacji!