Kreatywny pomysł na spędzenie urlopu

Urlop to błogi czas, kiedy w końcu można oddać się całkowitemu relaksowi. Jedni wolą spędzić go przed telewizorem w domu, inni marzą o aktywnym wypoczynku. Dla tych co kochają naturę i urokliwe jeziora, jest takie miejsce w Polsce, które przyciąga od lat. Miłośnicy sportu i aktywnego wypoczynku, znajdą tam swój niepowtarzalny raj. Jak zatem możemy ciekawie spędzić swój wymarzony i długo wyczekiwany urlop?

Spływy kajakowe rzeką Słupia

spływ kajakowy słupiaWczasowicze, którzy kochają spędzać aktywnie swój urlop mogą rozważyć wyprawę na spływ kajakowy. To niepowtarzalna możliwość spędzenia kilka ciekawych dni na wiosłowaniu pośród pięknej natury. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają w Polsce istny raj dla kajakarzy. Istnieje wiele ciekawych oraz urokliwych miejsc, które idealnie nadają się na wymarzony spływ kajakowy. Gdzie zatem możemy się wybrać na spływ kajakowy? Takim niepowtarzalnym miejscem może być spływ kajakowy Słupia to rzeka, gdzie właśnie on się odbywa. Rzeka ta rozciąga się przez wiele kilometrów i pozwala na podziwianie okolicznej przyrody. Dla wytrwałych i wymagających kajakarzy to możliwość przepłynięcia ponad stu trzydziestu kilometrów. Początek tej długiej rzeki zaczyna się w środkowej Polsce. To właśnie tam możemy wystartować chcąc wybrać się na swój wymarzony spływ kajakowy. Oczywiście, jeśli nasza kondycja nie pozwala na przepłynięcie tak długiej rzeki jaką jest Słupia, możemy rozważyć wystartowanie z połowy jej długości. Swoją unikatową wyprawę zakończymy na naszym pięknym morzu Bałtyckim. To właśnie tam do morza, wpływa rzeka Słupia. Jeśli zatem pragniemy zorganizować niepowtarzalną wyprawę, kajaki to będzie nadzwyczaj oryginalny pomysł. Możemy wybrać się na spływ ze swoją rodziną lub zgraną paczką znajomych. W okolicy tej pięknej rzeki, znajduje się wiele punktów, gdzie możemy wypożyczyć solidny kajak. Następnie pracownicy punktu z kajakami wytłumaczą nam wszystko. Dowiemy się jak wiosłować, na co zwracać uwagę i jak pilnować swojego oraz innych bezpieczeństwa. Nie powinniśmy również zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu. Jak przygotować się na tak wymagającą wyprawę?

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o należytą odzież. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka pogoda nam się przytrafi. Wodoodporna kurtka oraz odzież termoaktywna, to podstawa na tak wymagającą i skomplikowaną wyprawę. Oczywiście, istnieją trudniejsze jak i łatwiejsze odcinki rzeki. Zawsze jednak powinniśmy być przygotowani na najgorszy scenariusz i nie lekceważyć zmiennych warunków pogodowych.