Kryjące pudry mineralne zamiast podkładów?

O kosmetykach mineralnych jest głośno już od dłuższego czasu. Wiele kobiet przerzuciło się na mineralne zamienniki swoich ulubionych kosmetyków. Jednak do tej pory największą popularnością cieszyły się podkłady mineralne, teraz przyszedł czas na kryjące pudry mineralne, które z powodzeniem zastąpią nam nie tylko puder ale i podkład. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie pogorszą stanu naszej skóry, a mogą go jeszcze znacznie poprawić.

Więcej informacji o kryjących pudrach mineralnych

kryjące pudry mineralneDlaczego kosmetyki mineralne zdobyły tak szerokie rzesze fanów? Otóż ich sekret kryje się w ich prostym i naturalnym składzie. Na przykład taki puder składa się wyłącznie z naturalnych minerałów. Brak wszelkich substancji sztucznych pozytywnie wpływa na cerę, ponieważ skóra wyciąga z kosmetyku to co dla niej dobre. Kosmetyki mineralne nie zapychają naszych porów, dlatego nie musimy się martwić, że nas po nich wysypie. Kryjące pudry mineralne z pewnością spodobają się nie tylko tym, którzy chcą ukryć pewne elementy na twarzy ale i tym, którzy boją się, że cera im się popsuje w kontakcie z jakimś nowym specyfikiem. Dodatkowo, na kosmetyki mineralne powinni przerzucić się posiadacze cery bardzo wrażliwej i alergicznej. Dobrze dobrane kryjące pudry mineralne są dziś na tyle dobre, że z powodzeniem możemy zastąpić nimi podkłady. Oczywiście, jeśli ktoś zmaga się z większymi problemami skórnymi lub dużymi zaczerwienieniami, taki puder może nie spełnić swojego zadania w stu procentach. Możliwe, że konieczny będzie dodatkowo na przykład korektor. Jednak w przypadku mniejszych problemów, sam kryjący puder z pewnością wystarczy, by wyrównać koloryt skóry i cieszyć się promienną cerą bez widocznych niedoskonałości. A jak na naszą skórę wpływają minerały? Po pierwsze naturalne składniki w nich zawarte są antybakteryjne, dzięki czemu minerały świetnie nadają się do skóry trądzikowej. Wspomagają proces leczenia się zmian i przeciwdziałają roznoszeni się bakterii po całej twarzy, szyi czy też dekolcie.

Obecnie coraz więcej firm kosmetycznych na rynku oferuje produkty mineralne, które są w stu procentach naturalne. Wybierając kosmetyki dla siebie warto najpierw zapoznać z ofertami takich firm, ponieważ to kontakt skóry ze sztucznymi substancjami może być w większości przypadków powodem wszelkich niedoskonałości się na niej pojawiających. Lepiej więc postawić na naturalność, zwłaszcza, że na przykład kryjące podkłady mineralne wcale nie są cenowo droższe od tych z domieszką sztucznych substancji.