Kto zajmuje się deratyzacją?

 

Wielkie miasta mają to do siebie, że stanowią ogromną wylęgarnię dla szczurów. Są one wszędzie, od wysypisk na śmieci zacząwszy, a na naszych podwórkach skończywszy. Warszawa jest wielką aglomeracją i na jej obszarze sytuacja jest lepsza niż w innych województwach, ale tylko dzięki wielkim środkom, inwestowanym w fachową deratyzację. Gdyby nie działania prewencyjne, mielibyśmy do czynienia ze znacznie gorszą sytuacją. 

Warszawscy fachowcy od deratyzacji działają kompleksowo

fachowa deratyzacja - WarszawaKłopot ze szczurami dotyczy większości polskich miast. Jest on nieporównywalnie większy od tego z myszami, czy nornicami. Szczury najczęściej bytują w kanalizacji oraz w naszych piwnicach, gdzie mają dostęp do pożywienia i jednocześnie schronienia. Wielu z nas trzyma tam przetwory na zimę, ziemniaki, czy innego rodzaju warzywa. To dla szczurów idealne pożywienie. Potrafią również zrzucać z półek różne przedmioty, jak słoiki, czy niewielkiej ilości pudełka. Robią to w poszukiwaniu jedzenia i miejsc lęgowych. Jeżeli interesuje nas fachowa deratyzacja – Warszawa jest doskonałym miejscem, by zatrudnić jedną z firm odszczurzających. Warszawskie firmy świadczą usługi kompleksowo. Wykrywają i eliminują zagrożenie, jakim są szczury. Może niewielu z nas się orientuje więc należy dodać, że szczury są nosicielami wielu chorób, groźnych dla ludzi, w tym zakaźnych. Są odpowiedzialne za większość epidemii, jakie dotknęły nasz gatunek. Są wszystkożerne i nie gardzą nawet padliną. Kiedy są blisko naszych siedlisk, czyli znajdują się w piwnicy i okolicy naszego budynku, istnieje duże zagrożenie, że spotka nas interakcja z tym gryzoniem. Kiedy obie strony są zaskoczone i spanikowane, łatwo o pogryzienie lub podrapanie przez szczura. To zwierzę, nie atakuje samo, jednak kiedy działa pod wpływem wzmożonego stresu, atakuje pierwsze. Deratyzacja jest jedynym, skutecznym sposobem na szczury. Najlepiej w walce z nimi sprawdzają się środki chemiczne, w różnych postaciach. Najczęściej są to granulaty, kostki, płyny i tak zwane gryzki. Metod na zwalczanie tych gryzoni jest kilka, jednak ta chemiczna daje nam stuprocentową gwarancję sukcesu.

Szczury stanowią poważne zagrożenie. Statystyki udowadniają, że najczęstszymi ofiarami pogryzień przez szczury są dzieci. Jeżeli w takim przypadku nie dochodzi do zakażenia, możemy mówić o sporym szczęściu. Szacuje się, że osiem na dziesięć szczurów jest nosicielem pasożytów i co najmniej kilku patogenów. Bytują w miejscach brudnych, pełnych zarazków i mikroorganizmów, zatem nie powinno nas to dziwić.