Ładny kocyk bambusowy

Włókna bambusowe są niezwykle trwałe i znalazły zastosowanie w produkcji kocyków, pieluch i ubrań dla najmłodszych dzieci. Wykonane z tego materiału tkaniny odznaczą się gładką, delikatną powierzchnią. Są miękkie w dotyku, a co najważniejsze, posiadają właściwości antyalergiczne. Nie uczulają, są bezpieczne dla wrażliwej skóry niemowląt. Kocyki bambusowe posiadają także wyszukaną estetykę. Za pomocą odpowiednich technologii można z nich wykonać trwałe, miękkie okrycie imitujące wełnę.  

Zalety bambusowych koców niemowlęcych

kocyk bambusowyAlternatywą dla wyrobów bawełnianych, są materiały wykonane z naturalnego bambusa. Dla niemowląt poleca się kocyk bambusowy, który posiada zdolność termoregulacji. W przeciwieństwie do sztucznego poliestru, nie przegrzewa dziecka w czasie snu. Choć jest cienki i lekki, zupełnie wystarczy dla potrzeb najmłodszych. Kocyk z bambusa zapewnia trwałą ochronę przed poceniem się niemowlaka. Ma naturalny zapach, co jest szczególnie istotne w pierwszych miesiącach życia. Wówczas dziecko dopiero uczy się kontaktu ze światem zewnętrznym a naturalne zapachy pomagają mu się oswoić w nowych miejscach i sytuacjach. Producenci bambusowych kocyków niemowlęcych, zaczęli łączyć je z jonami srebra, co daje bardzo dobre efekty antyseptyczne i antyalergiczne. Jony srebra zapobiegają brudzeniu, poceniu się, są niezwykle higieniczne, nie zbierają kurzu. Taki bambusowy koc można wykorzystać w różnych okolicznościach. W domu może pełnić funkcje kołderki, podczas spaceru i jazdy autem, będzie miłym dodatkiem dla dziecka. Sprawdza się w upalne dni, by ochronić skórę niemowlaka przed promieniowaniem słonecznym i nie przegrzać jej. Koszty bambusowych koców są podobne do tych bawełnianych a nawet poliestrowych. Jeśli zatem mamy do wyboru kupno sztucznego materiału i naturalnego, stanowczo lepszym wyjściem będzie zakup kocyka z bambusowych włókien. Bambusowy koc kupimy już za 40-50 złotych. Droższy kocyk z dodatkiem jonów srebra, to koszt ok 100-150 złotych.

Dziecięce kocyki powinny spełniać wysokie normy jakości. W przypadku okryć wykonanych z bambusa, mamy gwarancję, że użyte zostały w ich produkcji materiały organiczne, z dobrych, sprawdzonych źródeł. Włókna bambusowe, od niedawna zagościły na półkach sklepowych. Początkowo wyrabiano z nich pieluszki odporne na wilgoć i pochłaniające nieprzyjemne zapachy. Z czasem zaczęto wyrabiać ubranka i kocyki. I właśnie koce niemowlęce stały się niezwykle popularne. Możemy taki kocyk spakować do torby, którą zabierzemy ze sobą do szpitala, jako wyprawkę noworodka.