Lady chłodnicze do małych i dużych sklepów

 

Sklepy spożywcze, oprócz odpowiedniego asortymentu, potrzebują też kilku sprzętów, które umożliwiają im właściwe działanie. Jednym z tego typu sprzętów z całą pewnością są wszelkiego typu lodówki, które umożliwiają odpowiednie przechowywanie wielu rodzajów produktów. Wśród lodówek i chłodziarek, dużą popularnością i użytecznością cechuje się lada chłodnicza.

Zastosowanie lady chłodniczej

lada chłodnicza z oświetleniemSwoje miejsce lada chłodnicza z oświetleniem znajduje przede wszystkim w niewielkich, lokalnych sklepach spożywczych. Na pewno każdy z nas kojarzy doskonale podłużną lodówkę, w której przechowywane są wędliny i nabiały w tego typu sklepach. Do tego rodzaju lodówki, nazywanej właśnie ladą chłodniczą, dostęp ma tylko sprzedawca, który znajduje się po drugiej stronie lady. Klient zaś, dzięki przeszklonej witrynie i odpowiedniemu oświetleniu, zastosowanemu we wnętrzu lady chłodniczej, ma doskonały podgląd na wszystkie produkty, które się w niej znajdują. Lady tego typu znaleźć możemy też w sklepach wielkopowierzchniowych przy stanowiskach, na których wymagana jest obecność obsługi. Najczęściej są to stanowiska w dziale mięsnym, gdzie sprzedawane jest świeże mięso na kilogramy, a także wędliny, często również sery i produkty seropodobne. W sklepach wielkopowierzchniowych, lady chłodnicze – zazwyczaj te, które charakteryzują się mniejszym rozmiarem – stosowane są również przy sprzedaży ryb i produktów mrożonych sprzedawanych na wagę. Stosowanie lady chłodniczej w sklepach spożywczych ma wymierne korzyści zarówno dla sprzedawcy, jak i dla klientów, którzy chcą nabyć sprzedawane przez niego produkty. Niezależnie od tego, czy prowadzimy sklep o niewielkiej powierzchni, czy też sklep charakteryzujący się większą powierzchnią, każdorazowo chcemy, by nasz towar przechowywany był w odpowiednich warunkach, a jednocześnie, by możliwe było jego jak najlepsze zaprezentowanie klientowi zainteresowanemu zakupem. Wszystkie te właściwości doskonale spełnia przeszklona lada chłodnicza, która utrzymuje odpowiednią temperaturę dla szczególnie wrażliwych na zepsucie się produktów, a jednocześnie we właściwy sposób eksponuje je dla klientów.

Jak zostało już wspomniane, lady chłodnicze dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu sprzedawcy mogą dobrać je zgodnie do swoich potrzeb i rozmiarów posiadanej przez siebie przestrzeni. Dzięki temu lady chłodnicze mogą spełniać swoje funkcjonalności, nie będąc jednocześnie sprzętami dominującymi w danym sklepie i nie odbierając klientowi możliwości swobodnego poruszania się po sklepie.