Leczenie schorzeń za pomocą pessarów

Świadome kobiety dbają o siebie w wielu różnych aspektach. Ważny jest dla nich nie tylko wygląd zewnętrzny, lecz także to, czego nie widać. W ostatnich latach znacząco podniosła się świadomość odnośnie zdrowia i komfortu uroginekologicznego, co sprawia, że panie coraz chętniej i coraz śmielej odwiedzają specjalistów, którzy pomogą wyleczyć schorzenia, lub zadbać o profilaktykę innych, co ma pozytywny wpływ na zdrowie, komfort i dobre samopoczucie.

Skuteczne pessary kostkowe na kobiece przypadłości

pessar kostkowy w niskiej cenieBardzo częstą kobiecą przypadłością, o której niechętnie się mówi jest nietrzymanie moczu. Jest to temat wstydliwy, dlatego też nie każda kobieta decyduje się o mówieniu o swoim problemie otwarcie, a co za tym idzie, problem może być większy niż się powszechnie uważa. Choć problem z utrzymywaniem moczu kojarzą się głównie z kobietami starszymi, to najprawdopodobniej niemal każda kobieta mogła mieć z nim styczność. Wpływ na powstawanie problemów z nietrzymaniem moczu mogą mieć porody, otyłość, lub duży wysiłek fizyczny. Kobiety nie mogące skutecznie utrzymać moczu często wycofują się z życia towarzyskiego oraz relacji z innymi, ponieważ wstydzą się swojej przypadłości. Często ten wstyd jest na tyle duży, że pojawia się problem w opowiedzeniu o tej przypadłości lekarzowi specjaliście, co oczywiście jest błędem, ponieważ nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć. Oprócz skutecznej, jednak inwazyjnej metody operacyjnej problemy z utrzymaniem moczu można wyleczyć z pomocą pessaroterapii. Skuteczny w walce z obniżeniem dna miednicy, a co za tym idzie nietrzymaniem moczu pessar kostkowy w niskiej cenie pomoże kobietom, które dotknęły te przykre przypadłości. Lekarz dobierze odpowiedni rozmiar pessara, poinstruuje odnośnie jego użytkowania, po czym kobieta będzie mogła zakładać go samodzielnie, co nie jest trudne. Pessary są łatwe w obsłudze, komfortowe w użytkowaniu, a także nie powodują zbyt wielu skutków ubocznych. Pozwalają kobietom cieszyć się życiem, bowiem dzięki nim problem nietrzymania moczu zostaje wyeliminowany.

Pessaroterapia to świetna metoda leczenia obniżania narządów rodnych, dzięki pessarowi można przywrócić im ich dawną, pożądaną pozycję. Pessary można stosować także przed operacjami, ponieważ pomagają poprawić krążenie w tkankach. Aplikacja pessara jest podobna do aplikacji tampona, co sprawia, że kobiety nie mają większych problemów w codziennym użytkowaniu. Pessaroterapia jest nieiwazyjna i skuteczna, co sprawia, że lekarze coraz częściej ją polecają swoim pacjentkom, a te chętnie z niej korzystają.