Mazurskie jachty motorowe do wynajęcia bez patentu

Wakacje za granicą cieszą się popularnością wśród polskich wczasowiczów. Popularnymi kierunkami są kraje, w których jest ciepło i słonecznie. Egipt, Hiszpania oraz Grecja to popularne państwa, do których chętnie podróżują turyści z Polski. Warto jednak podkreślić, że również w Polsce nie brakuje malowniczych miejsc, w których można tanio spędzić urlop. Wakacje spędzone na Mazurach z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem. Można przejechać się również jachtem motorowym.

Jachty motorowe bez patentu wynajmiemy na Mazurach

jacht motorowy bez patentu - mazuryWakacje nad wodą to doskonały pomysł na wypoczynek z całą rodziną. W popularnych miejscowościach w Polsce nie brakuje atrakcji dla turystów. Któż na przykład nie marzy o podróży jachtem lub żaglówką? Jacht może mieć różne typy napędów. Jednym z nich jest napęd żaglowy. Z kolei jacht motorowy posiada specjalny silnik. Dzięki temu jachty tego typu osiągają znacznie większą prędkość na wodzie. Jachty z napędem motorowym mogą pokonywać większe odległości. Pływanie jachtem to atrakcyjny sposób spędzania wakacji nad wodą. Niektóre osoby mają jacht na własność. Jak powszechnie wiadomo, posiadanie jachtu wiąże się z pewnymi kosztami, na które nie każdego stać. Istnieje również inna możliwość. Zawsze można jacht wypożyczyć na pewien czas lub wykupić rejs. W wielu miejscowościach odwiedzanych przez turystów można wynająć jacht motorowy bez patentu – Mazury są jednym z takich miejsc. Nie trzeba wcale mieć specjalnych uprawnień, żeby móc żeglować. Muszą jednak zostać spełnione określone warunki. Przede wszystkim długość kadłuba jachtu nie powinna przekraczać ośmiu metrów. Żeglowanie jachtami, które mają dłuższy kadłub, wymaga już posiadania odpowiednich uprawnień. Przepisy dokładnie określają sytuacje, kiedy można spokojnie podróżować jachtem lub tez inną jednostką pływającą bez patentu. Wyrobienie patentu wymaga dopełnienia szeregu formalności. Osoba sterująca jachtem powinna przejść stosowne przeszkolenie. Osoba, która posiada patent na podróżowanie jachtem, może spokojnie bez żadnych ograniczeń udać się w długi rejs po jeziorze lub morzu.

Na Mazurach nie brakuje amatorów sportów wodnych i rejsów statkami lub innymi jednostkami pływającymi. Warto jednak pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach samodzielna podróż jachtem lub motorówką wymaga posiadania stosownych uprawnień. W pewnych sytuacjach można jednak spokojnie podróżować bez patentu. Przede wszystkim jacht nie może być zbyt duży. Jachtem bez patentu można podróżować tylko w określonej odległości od brzegu.