Meble ogrodowe z palet

Niedawno wybudowaliśmy nasz nowy dom. Teraz kiedy całość jest skończona, a przynajmniej większość. Wiadomo, że pozostały jeszcze jakieś drobnostki wykończeniowe typu listwy przypodłogowe, ale reszta jest już wybudowana, pomalowana i urządzona. Jest to tak dom, o którym zawsze marzyłam. Znajduje się w nim kącik do czytania z regałem wypełnionym książkami, wielki, miękki fotel uszak oraz kominek, który będzie nam umilał długie jesienne i zimowe wieczory. Jednak po skończeniu prac w domu przyszedł czas na ogród. 

Stylowe meble do ogrodu

stylowe meble ogrodoweMamy dość nieduży ogródek, ale z wielkim potencjałem. Tak jak kominek będzie nam umilał wieczory w jesień i zimę to ogródek zrobi to na wiosnę oraz lato. Wcześniej już posialiśmy trawę, która teraz zaczyna pięknie rosnąć. Mamy zamiar posadzić jeszcze tuje oraz jakieś kwiaty, które będą pięknie kwitły w okresie letnim. Z domu do ogrodu prowadzi taras, który chcemy jakoś fajnie urządzić, żeby był miejscem, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu i się zrelaksować. Postanowiliśmy postawić na stylowe meble ogrodowe z palet, które obecnie są bardzo modne, ale również świetnie się sprawdzają w każdym wnętrzu. W internecie jest mnóstwo filmów  z instruktażem jak je wykonać, więc postanowiliśmy, że my również zrobimy to własnoręcznie. Zakupiliśmy palety od producenta, który ma siedzibę niedaleko nas. Wcześniej wszystko zostało pięknie wymierzone i rozrysowane. Teraz przyszedł czas na malowanie palet jeszcze przed skręceniem. Chcemy, żeby meble były w białym kolorze z czerwonymi poduchami. Samo malowanie nie jest ciężkie jednak dość monotonne. Po wyschnięciu materiałów budulcowych przyszedł czas na skręcenie stolika oraz siedziska. Tutaj już mieliśmy większy problem, ponieważ palety jednak trochę ważą. Co nie zmienia faktu, że poradziliśmy sobie i wszystko razem wygląda świetnie. Pracą własnych rąk stworzyliśmy stylowe meble ogrodowe z palet. Dzięki temu mamy taras urządzony według najnowszego designu. Teraz jeszcze tylko musimy zamówić odpowiednie poduchy w kolorze czerwonym i zaprosić znajomych na parapetówkę. 

Fajnie jest zrobić coś swoimi rękami. Znajomi, którzy byli u nas na parapetówie, która odbywała się w ogrodzie, ponieważ był upalny dzień, bardzo chwalili naszą pracę. Bardzo wszystkim się podobały meble ogrodowe wykonane z palet. Niektórzy zapytali, czy nie chcielibyśmy ich robić i sprzedawać. Niestety taka opcja nie wchodzi w grę. W sumie każdy sam może się tym zająć. Wystarczy odrobina wolnego czasu oraz przede wszystkim mnóstwo dobrych chęci.