Miód jako podarunek dla gości weselnych

Zgodnie z zasadami savoir-vivre młoda para, która wyprawia wesele, powinna wręczyć swoim gościom podarunek w ramach podziękowania za przybycie na uroczystość. Jest to zazwyczaj skromny prezent pod postacią słodyczy lub mniejszego gadżetu. Ciekawym pomysłem wykorzystywanym przez nowożeńców jest przekazywanie gościom słoiczka miodu. To niedrogi, elegancko wyglądający i smaczny podarunek, który z pewnością spodoba się gościom. 

Dlaczego warto dać gościom słoik miodu?

miód - prezent dla gościWiele osób z pewnością spotkało się z powiedzeniem „na osłodę życia”, które często mówi się, wręczając parze młodej prezenty pod postacią słodyczy. Działa to również w drugą stronę – kiedy nowożeńcy przekazują podarunek swoim gościom, nie tylko dziękują im za przybycie, ale niekiedy również chcą im życzyć pięknych chwil w życiu. Jak wiadomo, jednym z najlepszych synonimów słodkości jest miód – prezent dla gości pod jego postacią będzie zatem odpowiednim wyborem. Słoiczek smacznego miodu posłuży przez dłuższy czas jako dodatek do herbaty, smarowidło na kanapki czy składnik przepysznych ciast. Miody, które wręcza się gościom weselnym, nie umieszcza się w zwyczajnych, pozbawionych ozdób słoikach. Sprzedawcy, którzy zajmują się przygotowywaniem takich prezentów, dbają o najmniejsze szczegóły, aby podarunek wyglądał elegancko i prestiżowo. W jaki sposób dekoruje się słoiczki z miodem? Nie może na nich zabraknąć etykiety lub naklejki – często w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym, który tworzy kontrast z bursztynowym kolorem miodu. Na takich naklejkach może znajdować się informacja, jaki to miód, a także (w przypadku wybrania dekoracji pod zamówienie) dedykacja dla konkretnej osoby lub zapisane podziękowania. Aby dodatkowo ozdobić słoik z miodem, pod wieczkiem zawiązuje się piękną wstążeczkę. Do zakupionych produktów można również dobrać gustowne opakowania, w których wręczy się słoiczek, choć on sam wygląda naprawdę niezwykle. Taki prezent będzie niezobowiązujący dla pary młodej, a przyjemny dla każdego z gości weselnych.

Z uwagi na to, że miód zamknięty w słoiczku wytrzyma nawet kilka lat, nie trzeba martwić się o to, że goście otrzymają przeterminowane słodkości. Prezent można zamówić po otrzymaniu informacji o ilości gości, a nawet wcześniej – zamówienie większej ilości nie będzie stanowiło problemu, gdyż produkt można spożyć nawet samemu. W sklepach internetowych można znaleźć przykłady miodów w ozdobnych słoiczkach, które tworzone są właśnie z myślą o podarunkach dla gości weselnych, na święta i różne okoliczności.