Moja najlepsza praca to sprzątanie biur

Nie posiadam wyższego wykształcenia, a tym bardziej doświadczenia zawodowego, dzięki któremu mogłabym wykonywać pracę biurową. Wiadomo, że takie są bardziej płatne, jednak ja nie narzekam, ponieważ posiadam pracę dorywczą, gdzie się ani nie stresuję, ani nie przemęczam. Ogólnie podzielona jestem na dwa etaty. Pierwsze pół etatu to praca w kwiaciarni, z kole drugi etat to sprzątanie biur. Zdecydowanie bardziej podoba mi się ta druga praca. Dlaczego?

Dlaczego lubię sprzątać biura?

sprzątanie biur we wrocławiuMoja praca nie jest wymagająca z uwagi na wiele czynników, jakie się na to składają. Mam ponad czterdzieści lat i naprawdę już się w życiu napracowałam. Najciężej było w pracy biurowej, ponieważ stres wyniszczał moje nerwy i nie miałam radości życia. Musiałam znaleźć coś mniej wymagającego. Nie było łatwo, ponieważ wiadomo, że pracodawcy są różni. Na pół etatu pracuję w kwiaciarni, gdzie klienci są czasami niemili. Drugie pół etatu to sprzątanie biur we Wrocławiu i zdecydowanie wolę tę pracę. Codziennie zaglądam do jednej z firm we Wrocławiu. Znajduje się tutaj kilkanaście pokoi do sprzątania. Odkurzam i czyszczę biurka. Dlaczego mi się to podoba? Sprzątanie biur mimo wszystko nie jest wymagające. Wystarczy wziąć odkurzacz i kilka razy przejechać nim po dywanie. Ja podczas sprzątania w biurze również dużo się ruszam, dlatego jestem sprawna fizycznie. Nie straszne są mi więc kalorie oraz nadwaga. Wszystko to idzie na wielki plus. Innym atutem sprzątania biur jest brak jakiegokolwiek stresu. Nikt mi nie stoi nad głową i nie patrzy przez ramie, że coś źle liczę i nie mam wydajności. Trudno w jakikolwiek sposób popsuć moją pracę. Przecież nie zniszczę ani biurka ani dywanu. Podczas sprzątania biura często rozmawiam z pracownikami, którzy są dla mnie naprawdę bardzo mili. Lubię to towarzystwo, które docenia mój wysiłek i zaangażowanie. Prawda jest taka, że przychodzę, robię swoje a po czterech godzinach wracam do domu i nie myślę już dalej o pracy, co wpływa pozytywnie na moje życie rodzinne.

Sprzątanie biur jest na tyle dobre, że nie wpływa negatywie ani na moje zdrowie fizyczne ani psychiczne. Nie mam żadnych obciążeń, kręgosłup mnie nie boli i nie stresuję się. Sama lubię czystość, szczególnie w miejscu pracy. W biurze zawsze powinien panować ład, aby milej się pracowało. Ja do sprzątania maksymalnie się przykładam, aby pracodawca i pracownicy byli ze mnie bardzo zadowoleni. Na ten moment jest to praca moich marzeń i mimo wszystko sprzątaczka wcale tak mało nie zarabia! Stać mnie jest nawet na wycieczki zagraniczne!