Możliwość odzyskiwania danych z nośnika

Jakiś czas temu borykałam się z nie lada problemem. Przypadkiem zalałam swojego laptopa kawą. Zazwyczaj staram się uważać na takie rzeczy. Byłam bardzo zła na siebie, kiedy okazało się, że komputer nie działa. Nie dość, że na laptopie znajdowały się zdjęcia z moich ostatnich wakacji, to jeszcze miałam zapisany ważny projekt, nad którym pracowałam przez ostatnie miesiące. W pierwszym momencie wpadłam w panikę.

Wrocławskie serwisy zajmują się odzyskiwaniem danych

odzyskiwanie danych wrocławOd ponad dziesięciu lat pracuję jako architekt w dużym biurze projektowym. Tworzenie nowych unikalnych projektów to dla mnie pasja. Często zdarza mi się pracować w domu na prywatnym laptopie. Pewnego dnia doszło do niecodziennej sytuacji. Jak zwykle odpaliłam komputer i zaparzyłam sobie moja ulubioną kawę. Nieopatrznie postawiłam kubek przy laptopie. Wstając od biurka, machnęłam ręką i nieszczęście gotowe. Mój laptop został zalany. Nie pomogło natychmiastowe wyłączenie urządzenia. Komputer nie chciał się odpalić, a na ekranie pojawiały się niezrozumiałe komunikaty. Wpadłam w panikę. Traf chciał, że na dysku komputera miałam zapisany ważny projekt budynku, nad którym pracowałam kilka miesięcy! Nie zdążyłam zdobić żadnej kopii zapasowej. Czym prędzej zadzwoniłam do zaprzyjaźnionego serwisu komputerowego we Wrocławiu. Wiedziałam, że firma ta zajmuje się także odzyskiwaniem danych. Zaniosłam laptop do serwisu. Okazało się, ze po zalaniu uszkodził się dysk twardy i płyta główna. Informatyk zapewnił mnie jednak, że możliwe jest odzyskiwanie danych Wrocław to duże miasto, w którym tego typu usługi nie należą wcale do rzadkości. Na naprawę laptopa musiałam poczekać tydzień. Na szczęście informatykowi udało się odzyskać w całości plik z moim projektem. Odtworzone zostały również zdjęcia z moich ostatnich wakacji oraz ulubione filmy. Mogłam odetchnąć z ulgą. musiałam również zapłacić za wymianę dysku twardego i płyty głównej. Mój laptop jest już gotowy do użytkowania. Następnym razem muszę jednak uważać na to, żeby nie spożywać żadnych płynów w pobliżu komputera. Może się to źle skończyć.

Jestem bardzo zadowolona, gdyż udało się z powodzeniem naprawić mojego laptopa. Niestety okazało się, że dysk twardy nadawał się już tylko do wymiany. Informatyk stanął jednak na wysokości zadania i odzyskał większość plików. Za usługę nie zapłaciłam aż tak dużo. Musiałam jednak trochę poczekać na rezultat. Warto było uzbroić się w cierpliwość. Na przyszłość będę pamiętała o wykonywaniu regularnych kopii zapasowych przynajmniej tych najważniejszych plików.