Na wesele do Kotliny Kłodzkiej

Osobną kategorią specjalizacji w organizowaniu imprez jest organizowanie wesel. Specjalizacja ta wymaga niemałego doświadczenia. Poza samym doświadczeniem jednak, bardzo pożądane jest posiadanie odpowiedniego miejsca, które będzie miało niezwykłe walory krajobrazowe, wystroju i klimatyczne. Oczywiście, nie bez przyczyny, wszystko co piszę powyżej ma pewna formę hiperbolizacji. Jednak nikt nie zaprzeczy, że wesele jest jedyną tego typu imprezą w życiu, zwłaszcza jeżeli jest moje.

Wyjątkowe wesela w wyjątkowym miejscu

wesele kotlina kłodzkaOglądając w telewizji programy o organizowaniu wesel, osobach zajmujących się od A do Z organizacja imprezy weselnej, coraz częściej widzę, że sam animator wybiera region Kotliny Kłodzkiej jako miejsce wesela. Kotlinę Kłodzką nie wybierają jedynie ludzie z regionu. Można tam spotkać ludzi z Warszawy, Gdańska, Szczecina, czy z Rzeszowa. Kotlina Kłodzka ma niesamowity klimat, jest stosunkowo nieodkryta przez co też nie jest aż tak modna jak inne rejony Polski, jak np. Zakopane i okolice, a przez to nie jest tutaj tak drogo i krócej czeka się na wolny termin. Wesele w Kotlinie Kłodzkiej można również połączyć z niezapomnianymi aktywnościami w górach, na rowerze, w pontonie, dzięki czemu będzie barwniejsze niż zwykłe polskie wesele – a jest to kierunek, w którym Polscy nowożeńcy podążają coraz chętniej. Jest przynajmniej kilka bardzo dogodnych miejsc na udane wesele Kotlina Kłodzka to między innymi okolice Międzygórza i niezwykła bliskość Parku Krajobrazowego Masywu Śnieżnika. W okresie wiosenno letnim jest tutaj niezwykle urokliwie. W wielu restauracjach dostaniemy dania kuchni czeskiej i dania znane z południowych Niemiec, Bawarii. Jest to niezwykłe urozmaicenie. Bardzo często organizatorzy decydują się pójść dalej i rezygnują z tradycyjnego polskiego napitku weselnego – wódki, a próbują implementować piwo pilzneńskie. Dostępność do piwa pilzneńskiego, ze względu na bliskość czeskiej granicy jest bardzo łatwa. Organizatorzy również zgodnie przyznają, że wyeliminowanie wódki w weselnych stołów jest coraz częstsze na polskich weselach.

Rejon związany historycznie i krajobrazowo z Kłodzkiem – ziemia kłodzka – jest miejscem coraz częstszych zabaw weselnych polskich nowożeńców i ich gości. Mamy tutaj do czynienia z niesamowitymi walorami krajobrazowymi, a także ze świetną obsługą i specyficzną, wyrosłą z agroturystyki tego regionu gościnnością. Nie bez przyczyny, rejon ziemi kłodzkiej stał się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce przez pasjonatów tzw. slow life w turystyce.