Najlepsze klocki dla dziecka

Małe dzieci uczą się nawet o tym nie wiedząc, ponieważ robią to podświadomie. Kiedy się bawią jakimiś przedmiotami, może się nam wydawać, że bezsensownie je rozrzucają, uderzają jeden o drugi, lub nakładają je na siebie, a tak naprawdę one w tym czasie zdobywają bezcenną naukę o świecie. Im dziecko jest starsze, tym jego zabawy są bardziej zaawansowane i więcej informacji z nich płynie. Jedną z najpopularniejszych zabawek są klocki.

Jakimi klockami się bawią małe dzieci?

odpowiednie klocki dla małych dzieciKilkumiesięczne dzieci badają otaczający świat oralnie, czyli wszystko co się znajdzie w ich zasięgu trafia do buzi. To zupełnie normalne, ale trzeba w tej sytuacji bardzo uważać na to, co się znajduje wokół dziecka i co dajemy mu do zabawy. Wszystkie zabawki, muszą być odpowiednio duże, nie mogą posiadać odstających elementów, które dziecko mogłoby połknąć i muszą mieć zaokrąglone brzegi. Od momentu kiedy dziecko zaczyna siedzieć, a później stawać i chodzić, zaczyna się coraz bardziej interesować małymi przedmiotami, które może chwycić do rączki. Każde dziecko się bawi klockami, bo to ponadczasowa zabawka, która istnieje na rynku już od wielu lat. Odpowiednie klocki dla małych dzieci muszą mieć właściwy rozmiar, czyli taki, żeby maluch nie mógł ich wsadzić do buzi. Dzieci w wielu około roku nie potrafią jeszcze niczego budować z klocków, ale z wielką przyjemnością burzą każdą nawet najmniejszą konstrukcję wykonaną przez rodzica. Tak wyglądają początki zabawy klockami, które w późniejszym czasie będą się opierać na budowanie i tworzeniu przeróżnych budowli. Dla małych dzieci klocki dają wiele możliwości i rozwijają twórcze i abstrakcyjne myślenie. W sklepach zabawkowych znajdziemy klocki dla najmłodszych w formie zestawów liczących po około osiemdziesiąt elementów, z których bez problemu można stworzyć coś ciekawego. Pierwsze zabawy oczywiście muszą się odbyć pod opieką rodzica, bo to on pokazuje maluchowi jak się może nimi bawić, a to jest bezcenna lekcja na przyszłość. Klocki są wielobarwne i kompatybilne w wieloma kompletami.

Maluchy nie zawsze chcą się od razu bawić klockami, gdyż są na początku dla niech niezrozumiałe. Im cześciej będziemy dziecko zachęcać do zabawy nimi i pokażemy mu co ciekawego można z nich stworzyć, tym prędzej sam zacznie się nimi interesować i będzie tworzył przeróżne budowle. Klocki rozwijają u małych i dużych dzieci pamięć przestrzenną, dzięki czemu mogą wiele razy odtwarzać ten sam model. Klockami bawiły się poprzednie pokolenia i z pewnością będzie się ich jeszcze wiele bawiło.