Najlepsze ubezpieczenie dla dzieci w Szczecinie

Szkoły w województwie zachodniopomorskim znane są ze szczególnego dbania o zdrowie uczniów. Przede wszystkim w stolicy tego województwa, czyli w Szczecinie, w szkołach organizowane jest bardzo dużo różnego rodzaju dodatkowych zajęć sportowych, dzięki czemu młodzież może wyszaleć się pod czujnym okiem trenerów piłki nożnej, koszykówki, karate i innych dyscyplin sportowych a dodatkowo jest to okazja do wczesnego zlokalizowania największych talentów sportowych, które mają później okazję do zrobienia profesjonalnej kariery.

Profesjonalne ubezpieczenie szkolne w Szczecinie

korzystne ubezpieczenia szkolne w szczecinieDyrektorzy szkół są jednak świadomi, że organizacja tak bogatej oferty zajęć sportowych może wiązać się z częstszymi urazami uczniów podczas treningów, dlatego w większości placówek rodzice mogą wykupić dla swoich pociech naprawdę korzystne ubezpieczenia szkolne w Szczecinie, które cieszą się zresztą bardzo dużą popularnością już od wielu lat. W przygotowaniu ofert dyrektorom pomagają zazwyczaj profesjonalni pośrednicy ubezpieczeniowi, którzy negocjują oferty ubezpieczenia z największymi ubezpieczycielami na polskim rynku, tworzą specjalne porównanie i wspierają dyrektora i radę rodziców w wyborze tej jednej, najlepszej propozycji. Standardowy zakres ubezpieczenia obejmuje oczywiście świadczenie związane z uszczerbkiem na zdrowiu ucznia, które zazwyczaj waha się w przedziale od 100 złotych do 500 złotych za 1% określonego uszczerbku na zdrowiu. Pozostałe świadczenia wypłacane są rodzicom w przypadku śmierci ich dziecka wskutek nieszczęśliwego wypadku. Coraz częściej zakres obejmuje także różnego rodzaju świadczenia assistance po nieszczęśliwym wypadku dziecka, a także świadczenia związane z jego pobytem w szpitalu lub śmiercią opiekuna ustawowego. Bardzo ważną cechą ubezpieczeń szkolnych od następstw nieszczęśliwych wypadków jest to, że ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i to niezależnie od tego w jakim miejscu świata znajduje się ubezpieczone dziecko, dzięki temu ochrona świadczona jest także między innymi podczas wakacji, świąt, czy ferii zimowych.

Dla wielu rodziców ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ich dziecka, które oferowane jest przez szkołę jest jednym z podstawowych wydatków podczas każdego roku nauki. Mając jednak na uwadze niewielki roczny koszt takiej ochrony wahający się w przedziale od 20 złotych do nieco ponad 70 złotych trzeba przyznać, że nie jest to wygórowana cena, dlatego można założyć, że większość rodziców będzie nadal kupować każdego roku tego typu polisy ochronne.