Nakładanie pianki PUR

Nasze domy wymagają tego by poświęcać im naprawdę mnóstwo uwagi już od chwili gdy wylane zostaną fundamenty. Kwestią niezwykle istotną jest przede wszystkim ocieplanie domów. Do niedawna dość oczywistą sprawą było to, że jeśli chcemy ocieplić nasz dom to powinniśmy zastosować styropian. Z biegiem czasu materiał ten stawał się coraz bardziej popularny. Dopiero od niedawna zaczęło się nieco zmieniać na tej płaszczyźnie. Powstają bowiem materiały, których stosowanie jest łatwiejsze a działanie o wiele bardziej efektywne niż ma to miejsce w przypadku styropianu. 

Sprawdzone firmy od izolacji natryskowej 

ocieplanie pianką poliuretanowąOstatnimi czasy na szczególną uwagę zasługuje pianka poliuretanowa. Ten materiał izolacyjny jest stosowany od kilkudziesięciu lat i doskonale się sprawdza w ocieplaniu domów. Niemniej jednak dopiero od jakiegoś czasu do ocieplania się ją stosuje. Początkowo bywało tak, że pianki poliuretanowej używano podczas różnych procesów produkcyjnych. Z biegiem lat zaczęto stosować ją w Stanach Zjednoczonych podczas budowania promów kosmicznych. Wówczas odkryto wspaniałe właściwości takiej pianki. Na chwilę obecną ocieplanie pianką poliuretanową jest stosowane w całym naszym kraju. Warto zaznaczyć, że praktycznie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o używanie tego materiału termoizolacyjnego. Pianka poliuretanowa występuje zarówno w takich wersjach, które sprawdzą się świetnie na zewnątrz oraz w takich, które mogą spisywać się doskonale po wewnętrznej stronie budynku. Na chwilę obecną wyróżnić możemy w zasadzie dwa główne rodzaje pianki poliuretanowej. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Bardzo ważną zaletą takiej pianki jest to, że jest ona w stanie przepuszczać parę wodną. Dzięki temu nie ma możliwości by pod warstwą izolacyjną powstawały tak zwane mostki termiczne. Pianka ta dodatkowo jest bardzo lekka przez co nie obciąża konstrukcji budynku. Drugim rodzajem pianki poliuretanowej jest pianka zwartokomórkowa. Jest ona nieco bardziej skuteczna w zatrzymywaniu ciepła. 

Początkowo pianka poliuretanowa stosowana była głównie do ocieplania poddaszy i to jedynie na powierzchniach płaskich. Z biegiem czasu zaczęto sporo poprawiać w składzie tego materiału i obecnie dostępna jest pianka, która świetnie przylega również do powierzchni pionowych. Idealnie może się więc sprawdzić w przypadku ścian a nawet skosów na poddaszu. Obecnie do nakładania pianki poliuretanowej używa się specjalistycznych agregatów, które sprawiają że pianka uwalniana jest pod bardzo dużym ciśnieniem.