Niedrogie i grawerowane wałki do ciasta

Ostatnio moją pasją stało się gotowanie, a szczególnie pieczenie ciast. Do tej pory potrafiłam zrobić tylko dobą zupę, jakieś kotlety, zazwyczaj mielone i to było wszystko z moich kulinarnych możliwości.Wraz z narastającą modą na gotowanie, również i ja postanowiłam się rozwijać w tym kierunku. Odtąd inwestuję w różne przyrządy do kuchni. Kupiłam nowe garnki, dwie patelnie i trzy grawerowane wałki do ciasta wykonane z dębu. Ten ostatni zakup należy do naprawdę ciekawego rozwiązania i świetnie nadaje się na prezent. Na takim grawerowanym wałku, można zamówić nawet napis na życzenie. Są oczywiście gotowe modele z grawerą, ale ja jestem zwolenniczką unikatowych pomysłów. Zamówiłam na stronie internetowej wałek z napisem: ,,dla mojego kochanego męża” oraz ,,gdzie kucharek sześć, tam nie maco jeść”. 

Niepowtarzalne i grawerowane wałki do ciast

grawerowane wałki do ciastaMyślę, że taki specjalny wałek jest np. doskonałym pomysłem na prezent. Podaruję mojej mamie na urodziny piękny wałek z napisem:,, tym wałkiem zrobisz ukochany sernik swojej córuni”. Takie grawerowane wałki do ciasta można zamówić w internecie na stronach sklepów z wyposażeniem kuchni. Wybór jest bardzo szeroki, od wałków zrobionych z plastiku, po te drewniane. Najpiękniejsze są dębowe, lakierowane i grawerowane złotem. Cena takiego wałka waha się w granicach od 80 do nawet 400 złotych. Wszystko uzależnione jest od jakości tworzywa, z którego przedmiot jest wykonany i wielkości grawery oraz od ewentualnie specjalnych zdobień. Można mieć naprawdę wyjątkowy i unikatowy wałek, jaki tylko nasza wyobraźnia jest w stanie sobie zobrazować. Istotny jest tez oczywiście zasób portfela, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Sądzę, że każdy, kto otrzyma taki nietypowy prezent, będzie zachwycony, chyba, że nie lubi piec. Myślę jednak, że nawet taki wałek może posłużyć jako ozdoba kuchni. Położony na szafce będzie prezentować się wyśmienicie i z pewnością przyciągać wzrok naszych gości. Warto pomyśleć, czy taki gadżet przydałby się do naszej kuchni, czy okazałby się po prostu zbędnym i niepotrzebnym przedmiotem.

Cudowne grawerowane wałki do ciasta są tez ogólnodostępne w sklepach stacjonarnych. Można je dostać nawet w galeriach albo sklepach z AGD. NA brak wyboru nie będziemy narzekać, ceny też są w normie, a jakość jest kwestia zależną od nas. Sprawa grawerowania uwarunkowana jest tym, czy chcemy mieć gotową grawerkę, niekoniecznie musi być to napis, ale inna ozdoba, czy wolimy sami zainspirować producenta. Naturalnie ta ostatnia opcja będzie nas drożej kosztować, ale jest według mnie bardziej interesująca.