Niemieckie linie lotnicze to Lufthansa

 

Jak na razie doczekaliśmy się jednej polskiej linii lotniczej, której przeloty nie należą do najtańszych, ale są bardzo popularne wśród naszych rodaków. Polacy najczęściej latają z południa na północ kraju, albo na odwrót. Są to popularne kierunki w sezonie wakacyjnym. Oczywiście możemy polecieć z Krakowa do Warszawy, czy z Wrocławia do Gdańska, ponieważ znajdują się tam lotniska na których kursuje sporo linii lotniczych.

Gdzie polecimy z Lufthansą?

lufthansa - bydgoszczPoza polskimi liniami lotniczymi mamy także niemieckie, brytyjskie, amerykańskie, indyjskie, czy katarskie linie, które konkurują między sobą o klientów. Różnią się cenami, jakością usług, wielkością samolotów, limitami w bagażu jaki możemy ze sobą zabrać, oraz lotniskami jakie z nimi współpracują. Małe lotniska obsługują tanie linie lotnicze, które dysponują niewielkimi maszynami, mającymi ograniczone wymagania techniczne. W Polsce mamy około piętnaście lotnisk, z których aż osiem może obsługiwać największe Jumbo Jety i należą do nich te w Warszawie, Katowicach, Bydgoszczy, Wrocławiu i w Krakowie. Linia lotnicza Lufthansa – Bydgoszcz traktuje jako główne miasto przelotowe w naszym kraju. Posiadają oni sporo prywatnych samolotów, z których korzystają najbogatsi klienci, dużych maszyn pasażerskich przeznaczonych na dalekie loty transferowe, oraz średniej klasy samoloty mogące pomieścić do stu pięćdziesięciu pasażerów. Niemieckie linie lotnicze cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju ze względu na przystępne ceny i możliwość zabrania nieco więcej bagażu niż w przypadku konkurencji. Jak każda linia, Lufthansa oferuje swoim klientom dwie klasy podróży, ekonomiczną tak zwaną turystyczną, z której chętnie korzysta około sześćdziesiąt procent osób podróżujących samolotami, oraz biznesową przeznaczoną dla pasażerów ceniących wygodę i komfort przelotu. Czasem pod koniec sezonu letniego, linie lotnicze wprowadzają unikalne okazje na tanie przeloty w konkretnych kierunkach. Są to tak zwane oferty last minute, które oferują ostatnie, wolne miejsca w samolotach pasażerskich lecących najczęściej w kierunku Hiszpanii, Grecji, Chorwacji i Włoch.

Bydgoskie lotnisko posiada jedną z najlepiej rozbudowanych infrastruktur lotniczych, przez co może przyjmować jednocześnie więcej samolotów niż na przykład lotnisko w Krakowie. Duży parking, w pełni wyposażony kompleks hotelowy w pobliżu lotniska, oraz obiekt restauracyjny mogący zapewnić wyżywienie dla tysięcy pasażerów. Spośród firm przewozowych, najtańsze bilety lotnicze oferuje niemiecka Lufthansa.