Niezawodne, stalowe nitonakrętki

 

Nity są bardzo ważnym elementem konstrukcji o pokaźnych rozmiarach. Wystarczy tylko znaleźć się na moście lub stanąć przed ogromnymi wrotami sprzed kilkudziesięciu lat, aby dostrzec charakterystyczne wybrzuszenia. Zazwyczaj jest ich bardzo wiele i bywa, że nie są ułożone w żaden regularny kształt, chociaż raczej zwykle tworzą symetryczne kompozycje. Są one przecież dość widoczną częścią konstrukcji i o ile mosty rzadko są projektowane pod kątek estetyki, o tyle wrota zwykle mają na sobie jakieś zdobienia i ornamenty, w co nity mogą się doskonale wkomponować.

Kilka słów o stalowych nitonakrętkach

nitonakrętki stalowePodstawowym problemem nitów jest ich nieporęczność w montażu. Oczywiście w momencie, w którym jest mowa o potężnych, wielotonowych przęsłach mostu, to nikt nie patrzy na tę kategorię, chodzi oczywiście o funkcjonalność. Nitów jednak nie wykorzystuje się wyłącznie podczas budowy mostów czy wrót. Mają one dużo więcej zastosowań, potrafią czasami przydać podczas domowego remontu. Wszędzie tam, gdzie zaistnieje potrzeb złączenia ze sobą dwóch metalowych elementów, nity sprawdzą się doskonale. Gorzej już z samym nitowaniem. Do tego procesu potrzebne jest specjalne narzędzie zwane nitownicą, a nie należy ono do szybkich i poręcznych. Na pewno nie zmieści się w domowej skrzynce z narzędziami, w której już wiertarka zajmuje za dużo miejsca. W takiej sytuacji nie trzeba rezygnować z zastosowania metody, do której przyzwyczaiły kogoś nity. Wystarczy wszak zamienić je na nitonakrętki stalowe, które łączą w sobie stabilność i trwałość połączeń charakterystyczną dla nitów, lecz także gwarantują szybki, wygodny i niewymagający żadnych narzędzi montaż. Szybkość montażu jest cechą (zaletą) podawaną najczęściej jako argument przemawiający za korzystaniem z nitonakrętek, lecz trzeba pamiętać, że zalet jest więcej. Nie wolno zapominać o ich wytrzymałości. Nie są to może rozwiązania będące w stanie utrzymać konstrukcję mostu, ale w domu nikt mostów nie stawia. Dlatego na użytek domowych przeróbek i remontów, nitonakrętki sprawdzą się idealnie. Znacząco go usprawnią i przyczynią się do zwiększenia wydajności samej pracy.

Zdecydowanie warto zaopatrzyć swoją skrzynkę z narzędziami o kilkanaście nitonakrętek. Nie są one drogie, a ich dostępność nie stanowi praktycznie żadnych problemów. Potrafią stać się nieocenione podczas prac remontowo-budowlanych, gdzie skutecznie zastąpią niewygodne i nieporęczne nitownice. Nie ma nic złego w nitach, wręcz przeciwnie, lecz czasem nie są one zwyczajnie potrzebne. Prostsze rozwiązania wcale nie oznaczają niższej jakości, nierzadko jest tak, że oferują one tę samą jakość, a różnią się jedynie skalą.