Nowa seria projektorów profesjonalnych

Właściciele niektórych obiektów posiadających duże sale konferencyjne nie posiadali środków na wyposażenie ich w najnowocześniejsze monitory ekspozycyjne czy też ściany wizyjne, korzystając zamiast tego z prostszych i tańszych rozwiązań. Projektory i rzutniki były najczęściej spotykanymi z takich zamienników, gdyż ze wszystkich urządzeń używanych do prelekcji były one bodaj najbardziej wszechstronne a jednocześnie tanie.

Najnowocześniejsze projektory do sal konferencyjnych

nowe projektory multimedialneProjektory były znacznie mniejsze niż dowolne monitory, nie zajmując miejsca niemal w ogóle. Mogły być wykorzystane na dowolnej płaskiej powierzchni, a wielkość obrazu w dużej mierze zależała od ustawień samego projektora i mogła być w bardzo szerokim zakresie regulowana. Coraz większym zainteresowaniem cieszyły się nowe projektory multimedialne, wprowadzone do sprzedaży przez jednego z najbardziej renomowanych producentów sprzętu elektronicznego wysokiej klasy. Były one specjalnie przeznaczone do wykorzystania w salach konferencyjnych i prelekcyjnych, aczkolwiek czerpały wiele rozwiązań technicznych z projektorów gamingowych, które były wykorzystywane przez bardzo wielu profesjonalnych graczy. Od typowych rzutników odróżniały się przede wszystkim możliwościami i funkcjonalnością. Jakość obrazu była więc bardzo wysoka, a rozdzielczość podobna do tej widywanej w gamingowych monitorach komputerowych wysokiej jakości. Oprócz wyświetlania obrazu, mogły być one również sterowane za pomocą pilotów i urządzeń służących do kontroli wyświetlania materiału. Były przy tym zaskakująco podobne do monitorów dotykowych pod względem funkcjonalności, a oprogramowanie umożliwiało użycie wielu różnorodnych udogodnień, systemów rozpoznawania kształtów i ruchu, umożliwiających osobom prowadzącym spotkania czy prelekcje na niesamowicie wysoki poziom regulacji i zastosowanie wielu atrakcyjnych rozwiązań wizualnych.

Nowa seria projektorów wykazywała się również niespotykanie wysokim poziomem kompatybilności z nowoczesnymi systemami wizualnymi i operacyjnymi, mogąc działać zarówno na oprogramowaniu markowym, jak i bardzo niszowym. W razie potrzeby, każde urządzenie posiadało również własny system sterujący, który pozwalał na używanie projektora bez posiadania komputera. Ograniczało to ilość możliwych do zastosowania funkcji, aczkolwiek znacznie ułatwiało użycie projektora w sytuacji w której żaden komputer stacjonarny nie był dostępny, lub też uległ awarii wymuszającej użycie urządzenia projekcyjnego samodzielnie.