Nowoczesne drukowanie UV

Druk UV to całkiem nowa metoda, podobna do drukowania za pomocą domowych drukarek atramentowych. Wydruki UV idealnie odwzorowują oryginał, kolory są żywe, nadają się do druków wielkopowierzchniowych o nieregularnym kształcie, do tego są bardzo trwałe. Może odbywać się na różnych rodzajach materiałów. Podczas drukowanie nie powstają żadne szkodliwe substancje czy gazy, więc jest to metoda bezpieczna i ekologiczna. Gotowy wydruk jest suchy, można go zabrać od ręki lub przygotować do dalszej obróbki. 

Czym jest drukowanie UV?

drukowanie uv w GdyniTusze do drukowania UV składają się z płynnych polimerów, które są później utrwalane za pomocą lamp emitujących światło UV. Drukowanie UV w Gdyni zapewnia trwały produkt wysokiej jakości. Takie wydruki są odporne na warunki atmosferyczne (promienie słoneczne, deszcz, wilgoć), więc sprawdzą się przy tworzeniu banerów i plakatów reklamowych. Materiały wykorzystywane przy wydruku dobrze komponują się ze współczesną architekturą. Na materiale tworzy się cienka powłoka plastiku, która jest odwzorowaniem oryginalnego projektu. Podczas drukowania możemy nałożyć warstwę białego tuszu, który daje gwarancję odwzorowania kolorów grafiki na barwnym tle. Taką technikę stosuje się na różnych podłożach, na przykład: płyty PCV, plexia, szkło, MDF, płótno, blacha falista, sztuczna skóra, skóra naturalna, drewno, karton i wiele innych. Zachęca to do poszukiwania i eksperymentowania na innych materiałach. Ma wiele zastosowań: architektura wnętrz, biznes, reklama, przemysł odzieżowy, w szczególności, druk UV, ceni sobie branża reklamowa. Nie wymaga zabezpieczania laminatami lub lakierem ochronnym, co przyspiesza jego produkcję. Powstały nadruk równomiernie przywiera do podłoża. Wszechstronność, sprawia że metoda nadaje się zarówno do drukowania na powierzchniach wielkoformatowych oraz małych elementach o nieregularnym kształcie. Poza tym, nałożenie wielu warstw nadruku umożliwia czytanie osobom niewidomym za pomocą alfabetu Braille’a.  

Drukowi UV niestandardowe formy są nie strasznie, sprawdza się w wielu warunkach pogodowych i pokochała go branża reklamowa. Przykładowy wydruk uzyskamy już po kilku minutach. Nie wytwarza szkodliwych odpadów oraz oparów, dzięki temu jest przyjazny środowisku, a cały proces odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu (żadne zanieczyszczenia z zewnątrz się nie dostaną i nie zniszczą wydruku). Druk, niezależnie od materiału, wygląda spektakularnie, a kolory są żywe i zgodne z oryginałem. Taki rodzaj druku z pewnością dorówna wyobraźni klientów.