Nowoczesne rolety kasetowe

Jeszcze do niedawna wydawało mi się, że wszędzie rolety wyglądają podobnie. Kojarzyłam te przedmioty głównie z umieszczonymi w oknach płachtami materiału zwiniętymi w rolkę, które można rozwijać za pomocą koralikowego sznureczka przymocowanego obok. Nigdy nie nadążałam za trendami w kwestii aranżacji domowych przestrzeni, więc nawet nie zauważyłam, że przysłony w oknach zdecydowanie się zmieniły i coraz częściej są produkowane z bardzo różnych tworzyw, nie koniecznie materiałów.

Kupno rolet w Kwidzynie

rolety - KwidzynUrodziłam się i wychowałam w Kwidzynie (niewielkim pomorskim mieście położonym nad rzeką Liwą, jednym z dopływów Nogatu), jednak po studiach znalazłam zatrudnienie w Krakowie i to właśnie tam zamieszkałam na stałe. Dziś chętnie jednak odwiedzam mój rodzinny dom. Podczas mojej ostatniej wizyty na pomorzu podzieliłam się z moją mamą moimi rozterkami dotyczącymi kupna nowych rolet. Okazało się, że bardzo dobrze zrobiłam, ponieważ poinformowano mnie o istnieniu w moim rodzinnym mieście największej w Polsce fabryki produkującej okienne przysłony. Jak się dowiedziałam, jeśli chodzi o nowoczesne rolety – Kwidzyn jest miejscem, w którym proponuje się konsumentom ich bardzo duży wybór. Na terenie miasta istnieje nie tylko fabryka tego typu wyrobów, ale także firmowy salon, w którym można nabyć przysłony okienne w rewelacyjnych cenach. Sama postanowiłam się zresztą o tym przekonać i rzeczywiście moja mama miała rację. Odwiedzając sklep, nie wiedziałam, gdzie spojrzeć, ponieważ na każdej ścianie wielkiej hali znajdowały się dziesiątki pokazowych produktów. Oczywiście ostatecznie i tak każdy towar jest przygotowywany na wymiar, jednak bardzo dobrze, że klienci mogą sami zobaczyć podobne przedmioty i zdecydować, czy właśnie czegoś takiego szukają. Sama postanowiłam zainwestować w najnowocześniejsze kasetowe rolety wyposażone w system zdalnej inteligencji. Początkowo nawet nie wiedziałam, co takie określenie przysłon znaczy, jednak ekspedientka wytłumaczyła mi, że moje przysłony będę mogła obsługiwać przez aplikację zainstalowaną w smartfonie. Wcześniej nawet nie pomyślałam o takiej możliwości, ale dziś mogę się już cieszyć z nowoczesnych i pięknych żaluzji. 

Jak się okazuje, współcześnie rolety łączą w sobie dwie różne funkcje, gdyż są nie tylko przedmiotem ściśle użytkowych chroniącym nas przed promieniami słonecznymi oraz wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów, ale także piękną ozdobą. Wiele przysłon okiennych jest wykonanych w pięknych, wzorzystych materiałów, dzięki czemu upiększają one pomieszczenia. Warto także pamiętać, że można zainwestować w inteligentny sprzęt, który będziemy obsługiwali za pomocą swojego smartfonu.