O czym warto pamiętać wybierając się na masaż?

Dzisiaj wiele osób decyduje się położyć na stole do masażu i cieszyć się chwilą relaksacji wpływającej na ciało oraz duszę. I bardzo dobrze, ponieważ masaż jest skutecznym sposobem na zmęczenie, zdenerwowanie i bóle mięśniowe. Wpływa na rozluźnienie całego ciała oraz lepsze ukrwienie tkanek. Najczęstszą formą masażu jest masaż klasyczny, polegający na ugniataniu mięśni i tkanek miękkich. Jest również wiele innych rodzajów masażu. Wybierając się na zabieg należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Wskazówki dla osób korzystających z salonu masażu

najlepszy salon masażu - KrakówPierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć jest jedzenie. Należy pamiętać, aby nie jeść bezpośrednio przed rozpoczęciem zabiegu w salonie masażu. Dobrą opcją jest jedzenie co najmniej kilka godzin wcześniej, w przeciwnym razie leżenie na stole do masażu podczas przepychu żołądka może być bardzo niekomfortowym doznaniem. Nie można też przychodzić za wcześnie i nie za późno. Z reguły bardzo dużo klientów ma najlepszy salon masażu – Kraków posiada placówki, które pracują nawet do godzin późnych, wieczornych. Wszystko dla tego, że terminy są zaklepane. Aby nie robić zamieszania trzeba być więc punktualnym. Warto przyjść nie wcześniej niż dziesięć minut i nie później niż pięć minut przed rozpoczęciem zabiegu. Masażysta musi dokończyć masować swojego poprzedniego klienta i przygotować się do następnego masażu. Warto powiedzieć masażyście, czego się od niego oczekuje i od samego zabiegu, dzięki temu masażysta może dostosować leczenie do życzeń i potrzeb. Wiele osób, które wybierają się na leczenie, chce się zrelaksować i cieszyć, podczas gdy inni mają specyficzny problem, w którym może być konieczny inny zabieg bardziej delikatny, albo bardziej intensywny. Chodzimy też na masaż, gdy jesteśmy wystarczająco zdrowi, w przeciwnym razie zabieg może przynieść negatywne skutki, a ponadto można zarazić masażystę. Ponieważ masaż pomaga obniżyć zarówno ciśnienie krwi, jak i poziom kortyzolu we krwi, leczenie staje się najskuteczniejsze, jeśli pacjent jest spokojny przed zabiegiem.

Każdy ma inne oczekiwania i życzenia dotyczące masażu, a masażysta zawsze stara się dostosować swoje leczenie do potrzeb pacjentów. Regularne korzystanie z salonu masażu ma długotrwały wpływ na nasze samopoczucie, ponieważ hormon stresu. Regularność jest zatem kluczowym czynnikiem w korzystania z masażu, gdyż poprawia ogólne samopoczucie. Warto zatem w przypadku sytuacji stresowych lub bólów różnego typu zapisać się na masaż, ale trzeba się do zabiegu dobrze przygotować.