Ocieplanie pianką poliuretanową w Warszawie

Prawo polskie i europejskie stawia przed projektantami i właścicielami nieruchomości coraz większe wymagania w zakresie izolacyjności termicznej obiektów. Od kilku lat jest wdrażany nowy system konstruowania przegród, a reforma będzie trwała jeszcze kilka lat. Materiały izolacyjne o standardowej grubości dziesięciu lub piętnastu centymetrów już nie są wystarczającym izolatorem ciepła dla zwykłych ścian konstrukcyjnych. Dlatego powstają coraz nowsze technologie, które mają umożliwić wystarczające docieplanie obiektów.

Natryskowa pianka poliuretanowa

ocieplanie pianką PUR w WarszawieNajważniejsze podczas produkcji materiałów termoizolacyjnych jest to, żeby posiadały jak najmniejszy współczynnik przenikania ciepła. Parametr ten jest oznaczany grecką literą λ (lambda). Takie oznaczenie znajdziemy na wszystkich dostępnych w sklepach materiałach, których zadaniem jest izolowanie przegród od niskiej temperatury w okresie zimowym i wysokiej w letnim. W zależności od wartości tego współczynnika musimy dobrać odpowiednią grubość materiału termoizolacyjnego, która będzie spełniała odpowiednie normy. Styropian lub wełna mineralna mają ten współczynnik stosunkowo wysoki w porównaniu z nowoczesnymi materiałami do termoizolacji. Pianki poliuretanowe, które można nanosić na ścianę metoda natryskową, mają ten parametr dwukrotnie niższy od popularnych materiałów, którymi docieplamy ściany i poddasza naszych domów. Oznacza to, że aby wykonać przegrody, które będą w taki sam sposób chroniły nasz budynek przed wytracaniem ciepła, w przypadki tworzywa PUR możemy zastosować dwukrotnie mniejszą grubość powłoki. Właśnie dlatego ocieplanie pianką PUR w Warszawie stało się tak bardzo rozpowszechnione. Większości z nas zależy na tym, aby oszczędzać miejsce. Jest to ważne szczególnie na poddaszach użytkowych, w których materiał izolacyjny umieszcza się pomiędzy krokwiami. Nawet jeśli konstrukcja dachu jest złożona, a pokrycie ciężkie, to elementy drewniane nie przybierają większych wysokości niż 14-16 centymetrów. Ocieplenie taką grubością wełny mineralnej nie jest wystarczające, dlatego musimy ułożyć jej aż dwie warstwy.

W przypadku spienionych tworzyw poliuretanowych wystarczy, że nałożymy warstwę o grubości odpowiadającej wysokości krokwi lub mniejszą. Dzięki temu nie będziemy zabierać przestrzeni użytkowej. Dodatkowym atutem stosowania pianek PUR jest to, w jaki sposób są wykonywane. Dzięki specjalnym metodom natryskowym, pianka pęcznieje i dokładnie wypełnia przestrzeń i wpasowuje się w każdą szczelinę. Nie musimy więc męczyć się z docinaniem płyt, a wykonanie izolacji zajmuje mniej czasu.