Oczyszczalnie organizmu z pomocą alg

Na pytanie co jest dla nas najważniejsze większość z nas odpowie zdrowie. To dlatego wzrasta świadomość ludzi co do zdrowego odżywiania się, zdrowego trybu życia. Coraz częściej czytamy skład kupowanych przez nas produktów na opakowaniach. Co raz częściej stosujemy diety. Co raz częściej staramy się to co nienaturalne zamieniać naturalnymi składnikami. Jest to najlepszy dowód na dbanie o siebie jak i o naszych bliskich.

Oczyszczające algi w suplementach diety

oczyszczający suplement z algiOprócz zdrowego odżywiania się często też naszą dietę wspomagamy naturalnymi suplementami. Należy do nich między innymi oczyszczający suplement z algi. Może być nią chlorella lub spirulina. Można też należeć suplementy, które łączą w sobie zalety tych dwóch alg. Obydwie są algami słodkowodnymi i są bogate w cenny chlorofil. Żadne inne rośliny nie zawierają go tak wiele. Pod tym względem te dwie algi są absolutnymi rekordzistkami. Połączenie tych dwóch alg w jednym suplemencie to nie przypadek. Chlorella oczyszcza organizm z toksyn. Spirulina za to dostarcza niezbędne składniki odżywcze i działa osłaniająco. Choć działanie tych dwóch alg jest zupełnie różne to świetnie się one uzupełniają. Chlorella wyłapuje cząsteczki zanieczyszczeń. W ten sposób pozbywamy się z organizmu metali ciężkich. Dzięki takiemu oczyszczeniu wyregulujemy swój układ pokarmowy. Poczujemy się lepiej, możemy poczuć też przypływ energii, zauważymy poprawę w wyglądzie skóry. Warunkiem uzyskania pozytywnych efektów jest systematyczność. Powinniśmy przyjmować suplement regularnie. Pierwsze efekty zauważymy po 2 tygodniach stosowania. Wybierając dl siebie suplement z algą sprawdźmy oczywiście jej skład. Powinien być w 100% naturalny, bez konserwantów, polepszaczy, modyfikowanych genetycznie organizmów, bez fruktozy czy laktozy. Rozpoczęcie kuracji może wiązać się z pogorszeniem samopoczucia. Jest to charakterystyczne dla procesu odtruwania. Możemy odczuwać zmęczenie, senność, bóle głowy, osłabienie. Takie objawy świadczą jedynie o skuteczności działania algi. W kolejnych etapach kuracji wszystkie te objawy mijają samoistnie.

Chlorella pochodzi z Korei Południowej i podobnie jak Spirulina uważana jest za produkt spożywczy o wyjątkowych właściwościach. Zawiera nie tylko wspomniany chlorofil ale jest prawdziwą bombą witaminową. W swoim składzie ma aminokwasy i kwas foliowy w dużej ilości. W postaci suplementu występuje w formie tabletek, proszku. Można ją dodawać dzięki temu do koktajli, deserów, soków, zup, makaronów. Można ją kupić w sklepach ekologicznych.