Odbojniki do drzwi

 

Bardzo istotne jest utrzymanie estetyki w naszych pomieszczeniach oraz zachowanie odpowiedniego stanu naszych ścian. Każdego dnia staramy się zachowywać szczególną ostrożność, która pozwoli nam na zachowanie ścian w jak najlepszym stanie. Wszelkie uszkodzenia oraz uderzenia w ściany, mogą spowodować konieczność ich renowacji, oraz odmalowania. Dlatego też warto rozważyć zaopatrzenie się w specjalne silikonowe odbojniki, które pozwolą na zachowanie odpowiedniego wyglądu ścian przez jak najdłuższy czas.

Estetyczne silikonowe odbojniki

silikonowe odbojniki samoprzylepneZastosowanie odbojników na ścianę, w miejscu gdzie jest ona narażona na uderzenia drzwiami lub klamką, stanowi dobry sposób zabezpieczenia powierzchni ściennych, przed ich ewentualnymi uszkodzeniami. Silikonowe odbojniki samoprzylepne przyklejamy na powierzchnię ścienną, w punkcie jej szczególnego narażenia na uszkodzenie. Po zastosowaniu odbojnika, zamortyzuje on wszelkie uderzenia, na przykład wystającą z drzwi klamką, lub też samym skrzydłem. Swoje zastosowanie odbojniki znajdą także w kuchni, gdzie na co dzień otwierane szafki meblowe, mogą uszkodzić pozostałe drzwi szafek. Dlatego też przymocowanie specjalnych odbojników pozwoli nam na zachowanie pełnej estetyki oraz elegancji naszych szafek, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni dokonywać ich wymiany już po kilku latach od momentu wyposażenia kuchni w szafki. Odbojniki swoim wyglądem nie rzucają się w oczy, dlatego też są bardzo trudne w dostrzeżeniu ich zastosowania. Dzięki temu, silikonowe odbojniki pełnią funkcje ochronne naszych ścian, a a dodatkowo, elementów które mogą w tę ścianę uderzać, przy czym systemy ochronne nie rzucają się w oczy, oraz nie są możliwe do zauważenia z dalszej odległości. Dzięki temu, zastosowanie odbojników nie powoduje obniżenia samej estetyki naszych pomieszczeń, lecz pozostają w pełni funkcjonalne oraz praktyczne. Silikonowe odbojniki wyposażone są w warstwę kleju samoprzylepnego, dzięki czemu nie musimy dokonywać nakładania kleju, aby odbojnik trzymał się ściany.

Odbojniki także nie odklejają się samoczynnie od ścian oraz innych powierzchni, na których zostały one zastosowane. Raz przyklejone, drobne silikonowe krążki, nie odkleją się od powierzchni, oraz nie będą wymagać ingerencji żadnego innego kleju, ani taśmy klejącej. Zastosowanie silikonowych odbojników cieszy się ogromnym uznaniem wśród klientów, którzy wystawiają opinie na temat korzystania oraz stosowania tego rodzaju systemów ochrony powierzchni ściennych oraz użytkowych, dlatego też warto rozważyć ich zakup.