Ogrodzenia budowlane ze stali

Przebudowa centrum miasta była ogromnym projektem, mającym trwać kilka lat. Przestrzeń na której wykonywaliśmy pracę była bowiem tak duża, iż jednorazowo zadania mogły być wykonywane tylko w określonym miejscu, by nie wyłączyć z użytku większej części centrum. Każda sekcja na której przeprowadzane był prace była jednak tak rozległa, iż wymagała odgrodzenia od reszty terenu, głównie ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Standardowe znaki ostrzegawcze i taśmy, jakich używaliśmy podczas mniejszych zadań były tutaj niewystarczające.

Stalowe ogrodzenie do placu budowy

ogrodzenie budowlane w WarszawieNa terenie budowy ciągle używane były ciężkie pojazdy, a wykopy kanalizacyjne były głębokie na przeszło pięć metrów, dlatego osoby nieupoważnione, które nieostrożnie weszłyby na teren budowy mogły bardzo łatwo doznać obrażeń. Plac na którym wykonywaliśmy zadania musiał być więc całkowicie oddzielony od reszty przylegającego terenu, dlatego też zdecydowaliśmy się zastosować w tym celu modułowe ogrodzenia ze stalowych płyt, jakie dość często wykorzystywano na wielu placach budowy. Były one najlepszą metodą na zabezpieczenie placu budowy o dowolnych rozmiarach. W okolicy w której wykonywaliśmy projekt nie było żadnych dużych hurtowni budowlanych, dlatego też zaopatrzyliśmy się w ogrodzenie budowlane w Warszawie, w sklepie producenta wyposażenia ochronnego oraz ogrodzeń wielozadaniowych. Odmiana ogrodzenia którą wybraliśmy odróżniała się od standardowych wariantów, przede wszystkim wysokością, oraz mniejszą szerokością paneli. Segmenty ogrodzenia, mimo iż mniejsze niż typowe odmiany, mogły być ustawiane o wiele łatwiej w warunkach miejskich, gdzie często brakowało miejsca na wygodne ulokowanie ogrodzenia w bezpieczny sposób. Do ogrodzeń można było również dokupić bramy wjazdowe, które miały być dozorowane przez naszych pracowników ochrony przez cały czas, oraz wejścia dla załogi, ułatwiające dostanie się do miejsca pracy z dowolnej strony terenu wyznaczonego pod budowę.

Nasz wariant ogrodzeń posiadał również słupy uniemożliwiające przewrócenie segmentu, oraz szerokie podstawy pozwalające na utrzymanie równowagi ogrodzenia na nierównym terenie. Ogrodzenia tego typu sprawdzały się podczas robót w ograniczonym terenie przede wszystkim z powodu łatwości ich demontażu i relokacji. W naszych warunkach nie musieliśmy rozmontowywać całego ogrodzenia po zakończeniu prac w danej sekcji terenu budowy, a jedynie przenieść część segmentów w nowe miejsce, odgradzając nowy teren pracy bez przenoszenia całości ogrodzenia.