Osmoza z mineralizatorem

 

Osmoza to proces polegający na przechodzeniu przez półprzepuszczalną membranę roztworu o mniejszym stężeniu do roztworu o większym stężeniu. Siłą napędową tego procesu jest różnica stężeń. Jednak odwrócona osmoza działa zupełnie odwrotnie. Dzięki niej możemy cieszyć się czystą wodą w naszym domu, bez szkodliwych składników.

Na czym polega odwrócona osmoza?

filtr odwróconej osmozy z mineralizatoremProces ten jest prosty. Pod wpływem ciśnienia z sieci wodociągowej przeciskamy rozpuszczalnik z roztworu bardziej stężonego (brudna woda) do tego o mniejszym stężeniu (woda bez zanieczyszczeń). Dzięki odwróconej osmozie otrzymamy bardzo czystą wodę bez konieczności stosowania chemikaliów. W zależności od stosowanych membran i jakości wody, proces odwróconej osmozy może usunąć około 99% rozpuszczonych substancji. Uzyskana woda pozbawiona jest jakichkolwiek składników. Odwrócona osmoza usuwa sód, potas, wapń, magnez i inne substancje, przez co pozbywamy się twardości wody. Dzięki niej pozbędziemy się osadu na czajnikach, ekspresach do kawy, poprawi się smak i zapach gotowanych potraw. Poza tym to doskonały wybór do domowych zastosowań filtracji wody. Co ciekawe, Filtry wody RO doskonale sprawdzają się, w małych mieszkaniach i domach jednorodzinnych a także biurach. Montuje się je zazwyczaj w szafce pod zlewem kuchennym. Osmoza z mineralizatorem jest jednym z najczęściej wybieranych systemów filtracji wody w Polsce. Ponadto, jeżeli chcemy wzbogacić naszą wodę, warto pomyśleć o zamontowaniu wkładu mineralizującego wodę. Wodę wzbogaconą w drogocenne minerały możemy uzyskać stosując filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem. Wkład mineralizujący to podłużny „pojemnik” wypełniony mieszanką naturalnych skał, które powoli rozpuszczają się, gdy są obmywane przez przepływającą wodę. W ten sposób dostarczamy do organizmu niewielkie ilości wartościowych minerałów. Osmoza wzbogaca naszą wodę w takie minerały, jak wapń, magnez, sól i potas. Składniki te wpływają korzystnie na przemianę materii, regulują nawodnienie organizmu oraz są niezbędne do ogólnego funkcjonowania organizmu.

Woda otrzymana w procesie odwróconej osmozy jest jak najbardziej zdatna do picia. Jednak nie stwierdzono, aby wspomagała proces właściwego bilansowania diety. Nie należy obawiać się szkodliwości jej działania, warto jednak zastanowić się nad uzupełnieniem kuchennego filtra o mineralizator lub wkład rewitalizujący. Warto również pomyśleć o urządzeniu z mieszaczem, który sprawi, że raz na zawsze zapomnimy o problemie niedoboru minerałów w wodzie pitnej.