Osuszanie murów iniekcją krystaliczną

 

Piwnice w budynkach są dość mocno narażone na zalanie. Długotrwałe opady deszczu mogą powodować, że do piwnic dostawać się będzie woda. W takim wypadku trzeba liczyć się z tym, że po jakimś czasie może pojawić się również wilgoć. Efekty tego mogą być bardzo poważne a konsekwencje mogą dotykać całego budynku. Jeśli więc dojdzie do zalania piwnicy to powinniśmy pomyśleć o przeprowadzeniu osuszania. Metod z tym związanych jest obecnie dość sporo. 

Efektywne osuszanie ścian w piwnicy

szybkie osuszanie piwnic w WarszawieCząsteczki wody znajdujące się w ścianie mogą powodować bardzo poważne problemy z kondycją budynku. Gdy tej wody jest jeszcze stosunkowo mało to problem da się łatwo wyeliminować. Niekiedy jednak dochodzi do powodzi i skutkiem jej bywa zalanie piwnic. W takim wypadku mnóstwo wody jest wchłaniane przez ściany. Efekty mogą być takie, że po jakimś czasie ściana zacznie pokrywać się pleśnią oraz grzybem. Woda może być też w sposób kapilarny podciągana do góry. W związku z tym może dochodzić do zawilgocenia ścian znajdujących się powyżej piwnicy. W związku z tym po zalaniu powinniśmy bez wątpienia przeprowadzić najpierw szybkie osuszanie piwnic w Warszawie z łatwością znaleźć można specjalistów tym się zajmujących. Piwnice najczęściej osusza się metodą iniekcji krystalicznej. Sposób ten polega na stworzeniu na ścianach specjalnych otworów, w których umieszczane są substancje wchłaniające wilgoć. Średnica takich otworów powinna pozwalać na umieszczenie w nich odpowiedniej ilości wspomnianych wcześniej substancji. Na ten moment w przypadku stosowania iniekcji krystalicznej najczęściej korzysta się  z mieszaniny krzemu oraz cementu portlandzkiego. Takie połączenie pozwala na osiągnięcie związku o właściwościach higroskopijnych. Po przyciąganiu cząsteczek wody dochodzi do ich wiązania. W efekcie powstają charakterystyczne kryształki od których wywodzi się nazwa omawianej tutaj metody. Zdarzają się takie sytuacje, że iniekcję krystaliczną należy powtórzyć. Tak bywa w przypadku poważnego zawilgocenia do jakiego może dojść właśnie po powodzi.

Przez wiele lat twierdzono, że ścian nie da się efektywnie osuszyć jeśli nie zastosuje się skuwania tynków i kładzenia ich na nowo. Jednak nawet tak radykalne kroki niekoniecznie pozwalały na usuwanie wilgoci, która mogła przecież znajdować się w pustakach. Natomiast omawiana tutaj iniekcja krystaliczna daje najlepsze efekty i bardzo dużo firm działających na terenie naszego kraju stosuje właśnie tę metodę. Skutki w większości przypadków są zadowalające.