Ozdoba stolików koktajlowych – pokrowce

Nie jest istotnym, czy zapraszamy bliskich, rodzinę czy też znajomych, staramy się aby to spotkanie nabrało niebanalnego stylu, a dzięki temu zaproszeni poczuli się dowartościowani, a chwila potraktowana niebanalnie, co jest podstawą wspomnień w przyszłości.

Pokrowiec jako zabezpieczenie stolika koktajlowego

pokrowce na stoliki koktajloweTendencje do spotkań w małym gronie, nazywanych zaproszeniem popołudniowym na tak zwaną kawę, oraz wieczornych rozmów podczas spotkań koktajlowych, nie jest niczym innym i nowym, bowiem tego typu spotkania mają zazwyczaj swobodny, nieformalny charakter, dążąc do zacieśnienia więzi międzyludzkich, czy wstępem no poważniejszych spotkań, już na zupełnie innym szczeblu. To, co nie ulega zmianie, to oprawa takich spotkań przy małych, ozdobnych stolikach, których uroku dodają pokrowce na stoliki koktajlowe, których kolorystyka i deseń są dostosowane nie tylko do pory dnia, ale również zastawy, sztućców czy też, co oczywiste, zasadniczej tematyki spotkania. Trudno na spotkaniu koktajlowym blat stolika pokryć pokrowcem w motylki, czy też postaci kreskówek, jeżeli nie jest to związane z uroczystością związaną z imieninami czy urodzinami najmłodszego członka rodziny.Można snuć przypuszczenia i zastanawiać się dlaczego przez gospodarzy zostały użyte pokrowce, a nie też wzorzyste albo stonowane obrusy. Pokrowce są nowością, wnoszą powiew świeżości, są praktyczne – nie wymagają uciążliwego prasowania – ponadto, tym, co bezsprzecznie stanowi tu element decydujący – są bezpieczne i dają poczucie bezpieczeństwa zaproszonych, którzy nie muszą obawiać się zabrudzenia kreacji kawą, gdyż właśnie przez przypadek, któryś z uczestników, wraz z obrusem, ściągnął w sposób niezamierzony filiżankę z jej zawartością, powodując zamieszanie i odczuwając wyrzuty sumienia wynikające z zabrudzenia ubrania członka zgromadzonej grupy. Pokrowce na stoliki koktajlowe są więc niezwykle praktycznym rozwiązaniem, nie wspominając już o lokalach, w których zastosowanie pokrowców, daje pewność i wspomniane poczucie bezpieczeństwa dodatkowo wzmaga.Pokrowce takie niczym w estetyce nie ustępują stosowanym dotąd i  nadal serwetami, czy bieżnikami i serwetkami. Więc stanowią krok w stronę dalszego upraszczania, praktycznie każdej sferze życia.

Miejmy nadzieję,że to rozwiązanie stosowane będzie niedługo na znacznie szerszą skalę, a nie ograniczać się jedynie do wnętrz, które cechuje prostota, modern art obejmujący poszczególne elementy od wystroju aż po kolorystykę, czyli wnętrza, w których chętnie gromadzą się miłośnicy prostoty.