Piękne altanki drewniane

Coraz częściej, kiedy organizujemy przestrzeń naszego ogrodu decydujemy się na rozwiązania, które w istocie są stałymi i stabilnymi konstrukcjami mającymi pozwolić nam zaadaptować ogród do naszych indywidualnych potrzeb. Jedną z konstrukcji, które coraz chętniej decydujemy się zamawiać do naszego ogrodu, są oczywiście różnego typu altanki ogrodowe, które w ostatnim czasie cechować mogą się dość zróżnicowanymi wariantami, jeśli chodzi o estetykę wykonania.

Projekty altanek drewnianych

otwarte altanki drewnianeWybór projektu altanki w dużej mierze powinien być zależny od tego, w jakim stylu zorganizowany jest nasz ogród. Kiedy posiadamy ogród, do którego będzie doskonale pasowała altanka zabudowana i to ona będzie spełniała największą użyteczność dla nas w tej przestrzeni, możemy dokonać zamówienia takiej właśnie konstrukcji. Warto mieć jednak świadomość tego, że największą popularnością i zróżnicowaniem na rynku cieszą się otwarte altanki drewniane. Altanki tego typu mogą być zaprojektowane w sposób, który nadaje lekkości całej konstrukcji, ponieważ drewno wykonane jest w sposób ażurowy i niezwykle delikatny. Obok nich znajdziemy realizacje charakteryzujące się dużą stabilnością i tradycyjnym wyglądem. W tym przypadku królować będą szerokie kłody pełniące role filarów, a dach bardzo często zrealizowany jest przy wykorzystaniu strzechy. Oczywiście, wszystkie altanki, bez względu na rodzaj projektu, mogą być zrealizowane w różnym kształcie i rozmiarze. Dzięki temu mamy możliwość zamówienia altanki zaprojektowanej na planie koła lub prostokąta. Te pierwsze chętnie wybierane są przez osoby aranżujące przestrzeń ogrodów miejskich lub prywatnych ogrodów przynależących do restauracji lub hotelu. Altanki okrągłe najczęściej stanowią miejsce dekoracyjne, nieco mniej zaś użyteczne. Od klienta oczywiście, zależny jest nie tylko zewnętrzny projekt altanki, ale również jej zorganizowanie wewnętrzne. Najczęściej wszystkie meble i całe wyposażenie altanki realizowane są z drewna, by zachować spójny klimat miejsca.

Jak zostało wspomniane, altanki mogą cechować się zróżnicowanymi wielkościami, dzięki czemu zawsze mamy możliwość dopasowania konstrukcji do przestrzeni jaką dysponujemy. Najczęściej im większą altankę decydujemy się wybudować, z tym większym kosztem realizacji całego projektu musimy się również liczyć. Koszt wybudowania altanki będzie też wyższy, jeśli zamówimy konstrukcję zrealizowaną całkowicie według naszego projektu, niebazującą na żadnym wcześniejszym koncepcie wykonanym przez daną firmę.