Polecane biuro rachunkowe

Usługi księgowe są jednymi z najpopularniejszych, ponieważ bardzo dużo przedsiębiorców z nich korzysta. Nie każdego właściciela firmy stać na zatrudnienie specjalisty na pełnym etacie, więc szukają tańszego rozwiązania. Na rynku można znaleźć zdalne usługi lub klasyczne świadczone przez biura, gdzie część obowiązków jest wykonywana zdalnie, a część bezpośrednio. Zaletą jest fakt, że przedsiębiorca w każdej chwili może się spotkać z księgowym.

Czy biura rachunkowe zatrudniają kilku księgowych?

biuro rachunkowe dąbrowa górniczaPrzedsiębiorcy, którzy prowadzą małe działalności, zwyczajnie nie stać na zatrudnienie nowego pracownika. Jeżeli nie potrafią samodzielnie rozliczać swoich dokumentów, to są zdani na usługi innych. Chcąc znaleźć dobre biuro rachunkowe Dąbrowa Górnicza jest miastem, w którym jest ich bardzo dużo, więc nie będziemy mieli problemu z jego znalezieniem. Dobrzy księgowi są poszukiwaniu w całym kraju, ponieważ ich praca jest bardzo ceniona z uwagi na dość skomplikowaną rachunkowość, na której najlepiej się znają. Zlecając obsługę księgową jednemu z biur rachunkowych, możemy być pewni, że nasza firma zostanie właściwie rozliczona. W biurach jest zatrudnianych najczęściej kilu księgowych, ponieważ dzięki temu, są oni w stanie w ciągu miesiąca rozliczyć nawet kilkaset działalności o różnej formie i wielkości. Poza księgowymi, zatrudniani są również kadrowi oraz doradcy podatkowi. Księgowi przeważnie zajmują się prowadzeniem podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych i pełnej księgi rachunkowej dla spółek. Pełne księgi dotyczą także działalności jednoosobowych, które w poprzednim roku kalendarzowym przekroczyły limit rocznych przychodów w wysokości dwóch milionów euro. Kadrowi wykonują wszelkie czynności związane ze sprawami pracowniczymi, czyli prowadzą akta osobowe, wystawiają niezbędne zaświadczenia, czy wystawiają świadectwa pracy dla zwalnianych pracowników. Ponadto sporządzają listę płac każdego miesiąca dla osób zatrudnionych w firmach klientów.

Statystyki pokazują, że około czterdzieści pięć procent przedsiębiorców zleca swoje rachunki do prowadzenia przez biuro rachunkowe. Głównym argumentem przemawiającym na korzyść tego rozwiązania, to cena usługi. Jest ona średnio na poziomie jednej czwartej wynagrodzenia specjalisty od rachunkowości na etacie. Pomimo tego, że przedsiębiorcy nie mają na własności do dyspozycji księgowego, to nie brakuje chętnych do współpracy z biurem rachunkowym. Przeważnie małe i średnie firmy nawiązują z nim współpracę.