Polecane noclegi w Zakopanem

Południe Polski to piękne i zróżnicowane miejsce, które odznacza się niezwykłymi krajobrazami i wysokimi szczytami. Do najpopularniejszych gór naszego kraju z pewnością zalicza się Tatry, które wraz ze Śnieżką, Gubałówką czy Giewontem są ciekawą opcją dla miłośników wędrówek i górskich podbojów. Najbardziej znanym miastem tego regionu jest Zakopane, które każdego roku odwiedzane jest przez tysiące turystów. W jakim miejscu się zatrzymać, aby powód był nie tylko komfortowy, ale i niezapomniany?

Domki w Zakopanem

domek góralski - zakopaneZakopane leży u samych stóp Tatr, co decyduje o jego atrakcyjności i dużej liczbie turystów. Znajdujące się nieopodal szczyty górskie dają wiele radości nie tylko zimą, ale i latem. Możliwość zjeżdżania na nartach, korzystania z górskich wyciągów czy wędrowania zachęca do odwiedzania tego miejsca. Znajduje się tutaj również wiele ośrodków sportowych wraz ze skoczniami narciarskimi, dzięki którym Zakopane uważa się za zimową stolicę naszego kraju. Popularność miasta wpływa na dużą liczbę miejsc noclegowych, która jest w stanie pomieścić tysiące gości. Do najpopularniejszych zakwaterowań zalicza się hotele, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz domki letniskowe. Możemy zatrzymać się również u prywatnych właścicieli, którzy oferują pobyty we własnych mieszkaniach. Duże zróżnicowanie noclegów korzystanie wpływa na cenę, którą można dopasować do własnych możliwości. Za jedną z najciekawszych opcji, w której powinien zatrzymać się choć raz każdy miłośnik gór, jest domek góralski – Zakopane. Te drewniane, ocieplane budynki wyróżniają się typowo podhalańską budową, która nadaje niepowtarzalnego klimatu. Domki budowane są z niemalowanych bali, a całe wnętrze wraz z wieloma dodatkami wykonane jest z drewna. Takie konstrukcje są w stanie pomieścić nawet 8 lub 12 przyjezdnych gości. W domkach znajdują się sypialnie wraz z wygodnymi łóżkami i pojemnymi szafami. W części salonowej z pewnością znajdziemy przytulny kominek z płonącym ogniem, którego nie może zabraknąć w góralskim budynku. W pełni wyposażony aneks kuchenny pozwoli przygotować nam pyszne i smaczne dania, a komfortowa łazienka z pewnością zaspokoi nasze potrzeby. W takich domkach znajdziemy wiele dekoracji nawiązujących do kultury Podhala, co z pewnością pozwoli nam poczuć magię Tatr.

Wypoczynek w Zakopanem to chętnie wybierana forma spędzania wolnego czasu. Tutejsze atrakcje i piękne widoki sprawiają, że każdego roku przybywa tutaj turyści z całego kraju, a także zagranicy. Popularność miasta wpływa na rozbudowaną bazę noclegową, która odznacza się różnorodnością zarówno pod względem standardów, jak i ceny. Do najpopularniejszych form zakwaterowania zaliczamy hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i domki letniskowe.