Polecane żłobki z wolnymi miejscami

Dla wielu rodziców decyzja o powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim czy tacierzyńskim nie jest prosta, gdyż zawsze mają wyrzuty sumienia. Jeżeli mają z kim zostawić malucha w domu, to na pewno z tego korzystają, ale nie każdy ma pod ręką babcię, która z ochotą zajmie się maluchem. Można równie dobrze wynająć opiekunkę, ale to spory wydatek. Optymalnym rozwiązaniem może się okazać żłobek z profesjonalną opieką.

Ile jest wolnych miejsc w żłobkach?

żłobek kraków wolne miejscaBez wątpienia oddanie rocznego, dwuletniego czy nieco starszego dziecka do żłobka nie będzie łatwą decyzją, bo zawsze jest obawa o to, czy będzie się tam dobrze czuło. Rodzice martwią się też o to, czy opieka nad ich dzieckiem jest sprawowana we właściwy sposób, gdyż od tego  bardzo wiele zależy w przyszłym życiu malucha. Chyba nieraz słyszeliśmy o opiekunkach, które źle traktowały dzieci i je zastraszały, a taka wizja na pewno przeraża niejednego rodzica. Dlatego też trzeba uważnie wybierać placówki, do których posyła się dzieci. Najlepiej sprawdzać opinie i odwiedzać żłobki w dni otwarte. Jeżeli jest nam potrzebny żłobek Kraków wolne miejsca są przeważnie do końca marca – kwietnia, gdyż wtedy jest prowadzona rekrutacja. Później jest prowadzona jedynie rekrutacja uzupełniająca, jeżeli pozostaną jakieś wolne miejsca. W żłobkach dzieci są przeważnie podzielone na małe grupy, do których przydzielone są oddzielne opiekunki. Dzięki temu dzieci mają zapewnioną niemalże indywidualną opiekę i właściwe podejście. Dzieci w razie potrzeby są przewijane i przebierane, a także karmione jeżeli nie potrafią jeszcze samodzielnie jeść. W trakcie pobytu w żłobku maluchy mają zapewnione trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Wszystkie posiłki są odpowiednio komponowane i dobierane do wieku malucha. W czasie pobytu dzieci mają organizowane drzemki, które są stałym elementem każdego dnia. Ponadto niemalże każdego dnia mają zapewniane przeróżne zajęcia rozwijające różne umiejętności i zdolności dzieci. Może to być muzyka, taniec, zajęcia sensoryczne czy nauka języka angielskiego.

Niejednokrotnie rodzice dostrzegają, że po pobycie w żłobku maluchy są bardziej komunikatywne, otwarte i samodzielne. O rozwój maluchów dbają specjaliści z różnych dziecin, zatem są one w dobrych rękach. Godziny otwarcia żłobków są różne, ale przeważnie przyjmują dzieci od godziny szóstej trzydzieści, a odebrać je trzeba do godziny siedemnastej. Należy jeszcze zaznaczyć, że na mapie Krakowa znajdują się prywatne i państwowe żłobki, które często mają wolne miejsca.