Porządna kamera samochodowa

Kamery do samochodu nie były żadną nowością. Od dłuższego czasu wielu kierowców używało takowych kamer w najróżniejszych celach, głównie do rejestrowania wypadków by później móc wykorzystać materiał podczas starania się o odszkodowanie. My jednak chcieliśmy użyć takich kamer by móc nagrywać materiał promocyjny, który później zostałby użyty w reklamach promujących naszą drużynę i wycieczki offroadowe, jakie organizowaliśmy od jakiegoś czasu.

Kamera samochodowa do jazdy wyczynowej

kamera rejestrator samochodowyWybór odpowiedniej kamery do samochodu terenowego nie był wcale taką prostą sprawą jak zwykła kamera do osobówki. Jazda po trudnym terenie powodowała często, iż obraz z kamery skakał i rozmazywał się do tego stopnia, iż ciężko było zobaczyć tam cokolwiek innego niż rozmazujące się kolorowe plamy. Potrzeba nam była więc porządna, sportowa kamera rejestrator samochodowy, lub podobne urządzenie, dzięki któremu byłaby możliwość nagrania materiału z jazdy. Przejrzeliśmy więc wiele stron najróżniejszych producentów, oferujących kamery sportowe, ale również poradziliśmy się kolegów z zaprzyjaźnionych ekip, gdyż niektórzy już od dłuższego czasu używali takich urządzeń, uzyskując całkiem niezłe efekty. Koledzy polecili nam kilka modeli sportowych kamer samochodowych, a także specjalnie dla nas nakręcili krótki film demonstracyjny. Kamery które nam polecali nie różniły się za bardzo od pozostałych dostępnych modeli. Miały one różną cenę, w zależności od pożądanej jakości, wszystkie były na tyle niewielkich rozmiarów by można je było spokojnie zamontować na pulpicie wozu lub zaczepie na lusterko, a także wszystkie były zasilane za pomocą baterii. Od standardowych kamer różnił je jednak system stabilizacji obrazu, który automatycznie wygładzał i regulował rejestrowany obraz w taki sposób, by odtwarzane nagranie było dobrej jakości, szczegóły widoczne, a wszelkie zakłócenia obrazu były usuwane jeszcze na poziomie nagrywania. Były to idealne urządzenia do naszych celów, więc wybraliśmy jedno, o bardzo dobrej jakości a jednocześnie przystępnej cenie, i zamontowaliśmy we wszystkich samochodach.

Po pierwszych próbnych jazdach, kamery sprawiły się doskonale, dając bardzo dobrej jakości nagrania, więc bez wahania rozpoczęliśmy nagrywanie filmu promocyjnego. Pomysł z rejestrowaniem jazdy spodobał się nam na tyle, iż dołączyliśmy możliwość nagrania filmu z jazdy klienta jako stałą opcję w ofercie. Spotkała się ona z natychmiastowym zainteresowaniem, i zdecydowana większość stałych klientów zachciała nagrać własną jazdę.