Pościel dla niemowląt

Oczekując na przyjście na świat dziecka, rodzice przygotowują się na tą chwilę od początku ciąży. Urządzają pokój pod płeć dziecka, kompletują wyprawkę i planują jak go będą wychowywać. Wśród niezbędnych rzeczy konieczne jest łóżeczko ze szczebelkami, wózek z fotelikiem do samochodu, sporo ubranek, smoczków i butelek. W zależności od pory roku w jakim się maluch urodzi, będzie potrzebna także pościel. Na lato cienka, bawełniana, a na zimę grubsza z flaneli, albo polaru.

Z czego jest uszyta pościel dla niemowlaków?

producent pościeli dla niemowlątJeżeli będziemy wozili dziecko w wózku, to przyda się przyszłym rodzicom pościel w rozmiarze dopasowanym do niego, ponieważ ta z łóżeczka będzie za duża. W wózku jest mało miejsca, wiec kołderka musi być krótsza, a poduszka mniejsza. Dzieci lubią się przytulać do miękkich materiałów, dlatego wszystkie tkaniny z jakimi ma kontakt maluch są miłe w dotyku. Polecany producent pościeli dla niemowląt w swojej ofercie ma modele uszyte z bawełny, flaneli, tkaniny minky i polaru. Na lato najlepsza będzie przewiewna i dobrze wchłaniająca wodę bawełna. Jest przyjemna w dotyku i bezpieczna dla malucha. Im zimniej na polu, tym więcej ubranek musimy założyć dziecku i również grubsze okrycie trzeba mu dać, szczególnie na spacerze. Pościel dla małych dzieci z materiału minky, jest dwustronna. Z jednej jest bawełna, a z drugiej miękki polar z wypustkami, który jest przyjemny w dotyku i świetnie ogrzewa maluszka. Producent pościeli zaleca, aby przed pierwszym użyciem produkt wyprać w specjalnym płynie i wyprasować w celu pozbycia się ewentualnych bakterii i drobnoustrojów mogących zaszkodzić noworodkowi. Można ją prać nawet w sześćdziesięciu stopniach bez obawy o jej jakość. Kupując pościel w sklepie należy dokładnie sprawdzać metki i zalecenia producenta, ponieważ najlepsza dla tak małego dziecka jest stuprocentowa bawełna bez domieszek innych, syntetycznych materiałów. Pościel z bawełny jest odporna na kurczenie się i jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu może służyć przez długie lata.

Przy małym dziecku dobrze jest mieć kilka kompletów pościeli, ponieważ niemowlaki często ulewają pokarm leżąc na plecach, oraz zdarza się, że przemoczą pieluszkę. Do wózka również powinniśmy mieć przynajmniej dwa komplety pościeli na zmianę. Producenci pościeli do farbowania tkanin używają bezpiecznych, naturalnych barwników, które mogą mieć kontakt z dzieckiem. Kołderka nie może posiadać odstających elementów, bo dziecko może je oderwać i połknąć. Pościel musi mieć konieczne certyfikaty i atesty, żeby mogła być dopuszczona do sprzedaży.