Poszukiwania przewiewnej koszulki

Zbliżało się lato. Jako, że pracuję na powietrzu latem jest mi bardzo gorąco i muszę kombinować, jak tu się za bardzo nie spocić. Zdążyłam się już przekonać, że kluczem jest zakładanie na siebie odpowiednich, lekkich i przewiewnych ubrań. Ostatnio moja przyjaciółka podpowiedziała mi, że najlepsze są lniane koszulki, ponieważ są bardzo cienkie, a jednocześnie materiał nie jest przezroczysty, więc można je nosić do pracy. Postanowiłam udać się na zakupy i poszukać dla siebie takiej bluzki.

Kupiłam przewiewną, lnianą, damską koszulę

przewiewna lniana koszula damskaW poniedziałek po pracy udałam się do centrum handlowego, gdzie znajdowały się sklepu z odzieżą dla kobiet. Muszę przyznać, że takie lniane ubrania były w tym roku bardzo modne, ponieważ w wielu sklepach dostrzegłam bardzo duży wybór takiej odzieży. Wprost nie wiedziałam na co powinnam się zdecydować. W końcu, w którym ze sklepów podeszła do mnie ekspedientka i zapytała czy może w czymś pomóc. Odpowiedziałam jej, że potrzebna mi jest przewiewna lniana koszula damska z krótkim rękawem. Od razu zaprowadziła mnie ona na odpowiedni dział i zaproponowała kilka modeli koszulek w moim rozmiarze. Wzięłam je wszystkie i udałam się do przymierzalni. Po krótkich przymiarkach zdecydowałam się na zakup lnianej koszulki w białym kolorze. Była ona dosyć luźna, nie opinała się na ciele, dzięki czemu gwarantowała przewiew i odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu miałam pewność, że nawet jeśli się spocę na koszulce nie pozostanie nieestetyczny ślad. Jeszcze ważniejsze było dla mnie to, że mimo niezwykłej cienkości materiału z którego została wykonana, tkanina w żadnym miejscu nie prześwitywała. To bardzo ważne, kiedy szuka się ubrania do pracy. Jednakże, najbardziej do kupna tej bluzki przekonała mnie jej niska, niezwykle przystępna i atrakcyjna cena. Następnego dnia od razu zaczęłam w niej chodzić i musze przyznać, że już po pierwszym dniu wiedziałam, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim była ona niezwykle wygodna i praktyczna.

Krótki rękaw był tak zaprojektowany, żeby bluzka nie zsuwała się z ramion, a do tego miała niewielki, wycięty w łódkę dekolt. Najbardziej jednak spodobało mi się to, że można ją było szybko wyprać i koszulka momentalnie schła. Dzięki temu mogłam ją codziennie przepierać i na drugi dzień zakładać do pracy. Tym bardziej, że len ma takie właściwości, że materiał się nie gniecie, a co za tym idzie, nie wymaga prasowania. To bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązanie, dla osób, które nie lubią takich prac domowych.