Potrzebowałem naprawić skrzynię biegów

Jak tylko zdałem prawo jazdy kupiłem sobie swój pierwszy samochód. Wiedząc jak to często bywa zaraz po zdaniu egzaminu, nie kupowałem sobie nowego auta tylko używane. Obawiałem się, że mógłbym w coś walnąć, albo coś zepsuć i w przypadku nowego samochodu nie byłoby mnie stać na naprawę. Mimo iż bezkolizyjnie jeździłem tym samochodem już od kilku lat to nie chciałem go zmieniać. Jednakże ostatnio miałem małe problemy ze skrzynią biegów i musiałem oddać go do naprawy, bo jazda nim stała się przez to dość niekomfortowa.

Gdzie w świętokrzyskim naprawię skrzynię biegów?

naprawa skrzyń biegów świętokrzyskieNa szczęście mój samochód posiada manualną skrzynię biegów. Wymiana części i naprawa manualnych skrzyń biegu jest o wiele prostsza i szybka niż w przypadków samochód z automatyczną skrzynią biegu, gdzie zazwyczaj trzeba wymieniać od razu cały mechanizm. Teraz musiałem jeszcze tylko znaleźć warsztat, w którym naprawię skrzynię biegów w takim samochodzie jak mój. Poszukiwania odpowiedniego warsztatu w mojej okolicy rozpoczęłam od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: naprawa skrzyń biegów świętokrzyskie, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to, czego potrzebowałem. Był to renomowany warsztat samochodowy w samym centrum świętokrzyskiego, niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Miał on świetne rekomendacje klientów i przede wszystkim wieloletnie doświadczenie na rynku. Wiele osób chwaliło to miejsce za niskie ceny za usługi i profesjonalne podejście do klienta, a także za posiadanie oryginalnych części do samochodu w razie wymiany. Zachęcony pozytywnymi komentarzami na temat tego warsztatu zdecydowałem się odstawić im swoje auto do naprawy. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Jeszcze tego samego dnia, kiedy przyjechałem ze swoim otrzymałem diagnozę i wycenę za usługę. Powiedziałem, że mam problem ze wrzucaniem biegów i często muszę to robić wręcz siłowo. Mechanik od razu sprawdził mechanizm skrzyni biegów i powiedział mi, że skrzynia jest zatarta, dlatego nie ma odpowiedniego poślizgu.

Właśnie stąd wziął się mój problem ze wrzucaniem biegów podczas jazdy. Dobrze, że przyjechałem z tym od razu, jak tylko zauważyłem pierwsze problemy. Dzięki temu skończyło się tylko na wymianie niektórych części skrzyni biegów, a nie całego mechanizmu. Wymiana przebiegła szybko i sprawnie bo już kilka dni później otrzymałem wiadomość, że mój samochód jest gotowy do odbioru, a skrzynia biegów w nim naprawiona. Byłem bardzo zadowolony z usługi. Teraz skrzynia działała bez zarzutu, a komfort jazdy się podniósł.