Potrzebowałem profesjonalnej dokumentacji hydrogeologicznej

 

Jestem zafascynowany życiem wodnym i rybami. Całe życie marzyłem o tym, żeby mieć staw i hodować w nim kilka gatunków rybek. Jednakże najpierw długo studiowałem, później poszedłem do pracy i założyłem rodzinę. Nigdy nie miałem dostatecznie dużo czasu, na tak czasochłonne hobby. Jednakże teraz, na emeryturze, postanowiłem do zmienić. Mieliśmy z żoną dużą działkę, dlatego uznałem, że wybuduje sobie na niej staw i wreszcie oddam się swojej pasji. Teraz potrzebowałem tylko uzyskać odpowiednie dokumenty na budowę stawu.

Kto wystawi profesjonalną dokumentację hydrogeologiczną?

profesjonalna dokumentacja hydrogeologicznaWiedziałem, że aby móc wybudować staw potrzebuję pozwolenia wodonoprawnego. Jednakże, aby uzyskać takie pozwolenie konieczne jest zebranie szeregu innych dokumentów, które należy dostarczyć do wniosku o pozwolenie wodnoprawne. Jednym z najważniejszych dokumentów jest dokumentacja hydrogeologiczna. Akurat tego nie miałem w domu. Najpierw musiałem uzyskać te dokumenty. Do zawodnienia wybudowanego przeze mnie stawu będę musiał dokonać odwodnienia wód podziemnych, dlatego zgodnie z przepisami prawa geologicznego i górniczego, taka dokumentacja jest wymagana. Chodzi o to, żeby udowodnić, że pobór wód podziemnych nie spowoduje szkód dla środowiska naturalnego. Dowiedziałem się także, że taką dokumentację może założyć i dokonać odpowiednich pomiarów prywatne firmy zajmuje się sprawami geologicznymi takimi jak zakładanie stawów czy kopanie studni. Zdecydowałem się zatrudnić taką firmę, ponieważ wydawało mi się to o wiele szybsze niż załatwianie sprawy na własną rękę. Poszukiwania odpowiedniej firmy, która się tym zajmie rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: profesjonalna dokumentacja hydrogeologiczna, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć, to czego potrzebowałem. Była to rzetelna i sprawdzona firma zajmująca się pozwoleniami wodnoprawnymi i dokumentacją hydrogeologiczną w moim rejonie. Zachęcony niskimi cenami ich usług i pozytywnymi komentarzami klientów, od razu zdecydowałem się nawiązać z nimi współpracę.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Firma działała bardzo szybko i sprawnie. W ciągu tygodnia dokonała odpowiednich pomiarów oraz wystawiła odpowiednie dokumenty hydrogeologiczne, z których wynikało, że mogę rozpocząć budowę własnego stawu. Dokumenty, co dla mnie najważniejsze były zgodne z aktualnymi aktami prawnymi, dlatego nie miałem żadnych cofnięć z prawy ze strony państwowej gospodarki wodnej. Udało mi się szybko załatwić sprawę i mogłem oddać się swojemu hobby.