Praktyczny samochód na akumulator

 

Dziecięcy świat jest pełen zabawy i beztrosko spędzanego czasu. Maluchy lubią aktywnie spędzać czas, bo jest w nich mnóstwo niespożytej energii, której muszą dać upust. Najlepiej to robić, zabierając malucha na częste spacery, ponieważ zabawa na świeżym powietrzu jest najlepsza. Można też maluchowi urozmaicić czas spędzony poza domem, na przykład dzięki pojazdowi zasilanemu na akumulator.

Od jakiego wieku są jeepy dla dzieci?

bezpieczne samochody na akumulator jeepSamochody dla dzieci są świetnym pomysłem na prezent, ponieważ zawsze będą przyjęte z entuzjazmem. Są to zabawki, które można używać w przydomowym ogrodzie, na spacerze czy w parku. W sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilka modeli, które zadowolą każde dziecko. Bezpieczne samochody na akumulator jeep są przeznaczone do jazdy w trudnych warunkach, czyli wszędzie tam, gdzie nie poradzi sobie klasyczny sedan na akumulator, jeep się nada doskonale. Wyposażenie jeepów jest najczęściej bogatsze niż inne modele aut i też z tego względu są one nieco droższe. Jeżeli dziecko ma jeździć samochodem głównie po alejkach, w parku czy koło domu po betonie, to najlepsze będzie auto w stylu sedan z niskim zawieszeniem, ponieważ dobrze się sprawdzi na takiej nawierzchni. Jeżeli natomiast jego docelowym miejscem będzie trawa w ogrodzie lub ubite ścieżki wokół domu, to decydowanie lepszy będzie  samochód terenowy, gdyż ma duże koła i wysokie zawieszenie. Jeepy są wyposażone w światła led z przodu i z tyłu, klakson na kierownicy, boczne lusterka czy niewielki bagażnik za siedzeniami. Tego typu pojazdy w przeważającej części są dwuosobowe, gdyż są dość duże. Dzięki mocnemu silnikowi i wydajnemu akumulatorowi, samochód terenowy może pokonywać wszystkie nierówności i wyboje bez większych kłopotów. Posiada napęd na cztery koła, który dodatkowo ułatwia przemieszczanie się po na przykład błotnym terenie. Zaletą jeepów są otwierane drzwi od strony pasażera i kierowcy, dzięki czemu łatwo i szybko można do niego wejść i wyjść. W takim maszynach mogą jeździć dzieci od trzeciego roku życia.

Prowadzenie elektrycznego samochodu po równym asfalcie nie jest zbyt trudne, ale już na nierównym terenie, może powodować małe kłopoty. Na początku każde dziecko ma problemy z kierowanie, bo to zupełnie nowa umiejętność, której zwyczajnie muszą się nauczyć. Niektóre modele jeepów na akumulator są wyposażone w piloty do zdalnego sterowanie, które mają zasięg około kilku metrów, więc świetnie się sprawdzą w trakcie spaceru. Cena takiego pojazdu może sięgać od kilkuset do nawet tysiąca złotych.