Produkcja samoprzylepnych naklejek

Jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pomysł, żeby po studiach otworzyć własną działalność gospodarczą. Pochodzę z rodziny, w której zarówno rodzice, jak i dziadkowie, byli przedsiębiorcami od kiedy pamiętam, dlatego prowadzenie własnej firmy było dla mnie czymś naturalnym, natomiast praca na etacie zawsze wydawała mi się mało opłacalna. Długo nie miałam jednak pomysłu na to, w jakiej branży się zakręcić. Ostatecznie postawiłam na branżę związaną z działalnością moich rodziców, którzy zajmują się realizowaniem dużych zamówień na plakaty oraz banery reklamowe.

Popyt na naklejki

druk naklejek samoprzylepnychBardzo często jest tak, że nasze doświadczenia z dzieciństwa determinują to, czym się będziemy zajmowali w dorosłym życiu. Ja, na przykład, zawsze wiedziałam, że wolę prowadzić własną firmę, niż pracować na etacie. Tylko nie do końca miałam pomysł na to, co dokładnie miałabym robić. Na szczęście pojawił się on przez przypadek. Pewien klient moich rodziców poszukiwał firmy, która wykonałaby dla niego mnóstwo gadżetów reklamowych. I wówczas zaświeciła mi się lampka. Okazało się, że w okolicy nie ma firmy, która świadczyłaby tego typu usługi, dlatego postanowiłam ją założyć. Usługą, którą wykonujemy najczęściej, jest druk naklejek samoprzylepnych, które pełnią funkcję reklamy. Na takich naklejkach znajduje się zazwyczaj nazwa i logo firmy z jaką ciekawą grafiką. Naklejki rozdaje się za darmo klientom, lub okleja sprzedawane produkty albo opakowania do nich. Samoprzylepne naklejki zamawiają też u nas szkoły, które następnie rozdają naklejki swoim uczniom, na przykład w celu podpisania zeszytów. Grono kontrahentów poszerzyło nam się tez o kilka wydawnictw, które drukują podręczniki dla uczniów w pierwszych latach nauki szkolnej. W ramach kreatywnej nauki do wielu takich książek dołączone są pliki z naklejkami samoprzylepnymi, wykorzystywanymi do ćwiczenia różnych umiejętności i przyswajania wiedzy. Pierwotny pomysł na firmę produkującą gadżety zmienił się więc w czasie. Teraz prowadzę firmę, która produkuje głównie naklejki samoprzylepne.

Nigdy bym się nie spodziewała, że w dorosłym życiu będą prowadziła firmę, produkującą naklejki samoprzylepne. A jednak tak jak jest. Działalność powstała trochę przez przypadek, ale ostatecznie okazała się wielkim sukcesem. Okazało się, bowiem, że na rynku istnieje ogromny popyt na różnego rodzaju naklejki samoprzylepne. I, co ciekawe, wykorzystywane są one nie tylko w marketingu, ale też w zupełnie innych celach. Obecnie obsługujemy klientów z bardzo różnych branż.