Profesjonalna rehabilitacja usprawniająca staw biodrowy

Nie ulega wątpliwości, że zabieg wszczepienia protezy stawu biodrowego jest dosyć skomplikowany. Umożliwia to jednak w miarę normalne funkcjonowanie. Pacjenci mogą chodzić. Oczywiście tuż po zabiegu nie są jeszcze w pełni sprawni ruchowo. Czeka ich również długotrwała rehabilitacja. Tego typu usługi są w stanie zapewnić wyspecjalizowane ośrodki medyczne oraz poradnie działające przy szpitalach.

Pacjenci z endoprotezą biodra wymagają długotrwałej rehabilitacji

rehabilitacja po endoprotezie biodraBez wątpienia coraz więcej osób ma problemy z układem ruchu. Siedzący tryb życia, do tego przebywanie w nieprawidłowej pozycji, powoduje, że nawet młodzi ludzie mają problemy z kręgosłupem. Warto podkreślić, ze o narząd ruchu można zadbać poprzez codzienne ćwiczenia oraz zachowanie odpowiedniej pozycji przy biurku. Z wiekiem obniża się ogólna sprawność, stawy sztywnieją, a kości stają się coraz bardziej łamliwe. Całkowite lub częściowe zniszczenie stawu biodrowego to częsta przypadłość ludzi po pięćdziesiątym roku życia. Tego typu schorzenie na ogół jest przyczyną ogromnego bólu, a co za tym idzie, problemów z poruszaniem. Większość pacjentów ze zniszczony stawem biodrowym musi przejść odpowiedni zabieg. Wszczepienie specjalnej protezy znacząco poprawia jakość życia pacjentów. Nie odczuwają już dokuczliwego bólu, który uniemożliwiał im normalne funkcjonowanie. Warto jednak podkreślić, że sam zabieg polegający na wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego nie wystarczy, żeby odzyskać pełną sprawność. Niezwykle istotną rolę odgrywa w tym przypadku intensywna rehabilitacja. Pacjent musi przyzwyczaić się do endoprotezy, która z pewnością stanowi nowe wyzwania dla całego organizmu. Warto podkreślić z całą mocą, że rehabilitacja po endoprotezie biodra powinna zostać odpowiednio wcześnie rozpoczęta. Spotkania z fizjoterapeutą powinny odbywać się regularnie. Konieczne jest przyjmowanie leków według zaleceń lekarza. Zazwyczaj pacjentom po wszczepieniu endoprotezy przepisuje się leki przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe, a także antybiotyki w celu zminimalizowania ryzyka ewentualnego zakażenia bakteryjnego oraz problemów z krążeniem.

Zmiany w stawie zwyrodnieniowym prowadzą do przewlekłego bólu i kłopotów z chodzeniem. Bez wątpienia objawy tego rodzaju utrudniają codzienne funkcjonowanie. Lekarstwem okazuje się wszczepienie protezy stawu biodrowego. Dzięki temu zabiegowi pacjenci odzyskują pełną sprawność. Na rynku dostępne są różne rodzaje endoprotez stawu biodrowego. Można ubiegać się o refundacje z Narodowego Funduszu Zdrowia.