Regulacja wideł w wózku

Maszyny wykorzystywane do celów załadunku oraz rozładunku pojazdów ciężarowych, stanowią główne wyposażenie przedsiębiorstw handlowych, przemysłowych, produkcyjnych, a także magazynów oraz hurtowni. Są to maszyny, między innymi takie jak wózki widłowe, które pozwalają na dokonanie szybkiego i jednocześnie bezpiecznego załadunku oraz rozładunku pojazdu ciężarowego, który dowozi zaopatrzenie w towar oraz produkty, transportowane na specjalnych euro paletach.

Wózek z regulowanymi widłami

regulowany pozycjoner widełNiemniej jednak nie każda paleta posiada taki sam wymiar, gdyż towar nie zawsze transportowany jest wyłącznie na euro palecie, posiadającej regularny wymiar. Zdarza się także, że towar dostarczony do przedsiębiorstwa, umieszczony jest na palecie o połowę mniejszej, lub też w specjalnej skrzyni transportowej, w zależności od tego, jaki rodzaj towaru został dostarczony. Dla każdego rodzaju palety oraz skrzyni, może zostać użyty ten sam wózek widłowy, celem załadunku lub rozładunku pojazdu ciężarowego, niemniej jednak ważny jest w takim przypadku zastosowany specjalny regulowany pozycjoner wideł. Pozwala on na regulowanie rozstawu wideł, który bezpiecznie chwyci każdego rodzaju paletę oraz skrzynię, oraz bezpiecznie ją przetransportuje w odpowiednie miejsce, niezależnie od tego, czy palety te zostają rozładowywane, czy też załadowywane. Zapewnienie odpowiedniego poziomu transportu palet, pozwala na zachowanie bezpieczeństwa, oraz higieny pracy, co jest wymagane w dosłownie każdym przedsiębiorstwie handlowym, przemysłowym, oraz produkcyjnym, a bezpieczeństwo pracy, oraz wykonywanie jej zgodnie z przepisami, nadzorują specjalne służby inspekcji pracy. Dlatego też wszelkiego rodzaju wózki widłowe, ładowarki, oraz podzespoły użytkowane do zapewnienia odpowiedniego poziomu wykonywanych w przedsiębiorstwie czynności, bezwzględnie muszą posiadać certyfikat, a także ważny przegląd techniczny, pozwalający na zachowanie odpowiedniego poziomu profesjonalizmu podczas wykonywanych czynności przez pracowników.

Zapewnienie dobrych jakościowo pozycjonerów do wideł, pozwoli na ich manualne rozszerzenie, lub zwężenie, w zależności od konieczności użycia wózka widłowego. Przedsiębiorcy, którzy mają na wyposażeniu swoich firm w wózki widłowe, zaopatrują także specjalny pozycjoner do każdej z maszyn, aby mogły one zostać wykorzystane do rozładunku pojazdu ciężarowego podczas dostawy towaru na każdego rodzaju palecie, lub też skrzyni. Takiego rodzaju sprzęty są całkowicie bezpieczne w użyciu, oraz posiadają certyfikat od producenta.