Rekomendowany pistolet lakierniczy

Każdy pistolet lakierniczy czy aerograf zasilany jest za pomocą zbiornika powietrza pod ciśnieniem, który napełniany jest przez kompresor, sprężający powietrze i wtłaczający je do owego zbiornika. Mimo drobnych różnic w wyglądzie czy działaniu, każdy sprzęt malarski funkcjonuje na takiej samej zasadzie, i często może być podłączany do najróżniejszych wariantów butli i kompresorów, zarówno modelarskich jak i amatorskich, lub nawet przemysłowych.

Nowoczesne pistolety malarskie z butlą

dobre pistolety lakierniczeRzadko zdarzało się jednak, by pistolety malarskie umożliwiały podłączenie butli ze sprężonym powietrzem jako źródła napędu, aczkolwiek tego rodzaju projekty często pojawiały się na wielu forach modelarskich czy przemysłowych. Zapaleni modelarze, twórcy ozdób na motocyklach i kaskach czy też profesjonalni lakiernicy coraz częściej wspominają jednak o nowej serii pistoletów malarskich, jaka może być wyposażona we własną butlę ze sprężonym powietrzem. Są to bardzo dobre pistolety lakiernicze, produkowane przez bardzo renomowaną firmę, polecaną przede wszystkim za sprzęt o wysokiej precyzji wykonania i bardzo dużej wytrzymałości, a od standardowych wariantów pistoletów z owej firmy różnią się przede wszystkim możliwością podłączenia zasilania z butli. Takie zasilanie umożliwia wykonywanie prac znacznie łatwiej, gdyż malarze i modelarze którzy wykonują wielkoformatowe prace wspominają iż często największym utrudnieniem bywają przewody na powietrze, często przytykające się po wygięciu czy nadepnięciu na nie. Obecność przewodu bardzo często przeszkadza podczas malowania w bardzo ciasnych pomieszczeniach lakierniczych, lub też w warsztatach o małej przestrzeni. Butle ze sprężonym powietrzem mogą być napełniane z takiego samego kompresora, jaki służy normalnie do zasilania aerografu czy pistoletu malarskiego, i mają zazwyczaj pojemność jednego litra sześciennego powietrza, wystarczającą na wykonywanie większości zadań w lakiernictwie czy modelarstwie bez większych trudności.

Jednocześnie, są na tyle lekkie i wygodne iż nie obciążają dodatkowo osoby malującej, i nie utrudniają wykonywania prac. Pistolety z tej serii polecane są wszystkim lakiernikom i modelarzom, którzy wykonują precyzyjne zadania na bardzo trudno dostępnych elementach i potrzebują narzędzia nie wymagającego dostaw powietrza poprzez przewód. Niejednokrotnie przydają się w zakładach motoryzacyjnych i warsztatach tuningu pojazdów, aczkolwiek coraz częściej wykorzystują je również profesjonalni modelarze, tworzący najlepsze repliki pojazdów.