Rodzaje łóżeczek skandynawskich dla dzieci

Wielu z nas z pewnością pamięta swój pokój z dzieciństwa, w którym było pełno zabawek, wygodne łóżko, biurko, czy plakaty na ścianach z ulubionymi sportowcami, czy też postaciami z bajek lub po prostu rysunkami, które wykonywało się w szkole, czy przedszkolu. Takie miejsce dla dziecka jest bardzo ważne i należy dobrze je wyposażyć. Jednym z najważniejszych elementów jest łóżko, które musi być dostosowane do wieku dziecka i także jego wagi. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli, które można kupić nawet w sklepie internetowym.

Czym wyróżniają się łóżeczka skandynawskie?

łóżeczko typu domek skandynawskiW ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszą się łóżeczka skandynawskie, które produkowane są na wzór domków. Swoim kształtem dopasują się do każdego pokoju. Co więcej, sprawdzą się już od drugiego roku życia. Posiadają specjalną barierkę, która zabezpiecza dziecko przed wypadkiem. W związku z tym rodzice nie mają się o co martwić. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli, które można dostosować do swoich wymagań. Pierwszy z nich wyróżnia się wspomnianą już barierką, którą dodatkowo można zdemontować, jeśli maluch już nie będzie chciał z niej korzystać. Kolejny rodzaj wyposażony jest w specjalną szufladę na pościel. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Oczywiście można w niej trzymać różne rzeczy. Bardzo dobrze sprawdzi się jako półka na książki, czy inne rzeczy naszego dziecka. Co więcej, bez problemu zmieści się w niej również dodatkowy materac. W ten sposób zyskuje się drugie łóżko. Rozwiązuje to wiele problemów, np. podczas wspólnej zabawy, czy wakacji, kiedy dzieci chcą nocować u swoich kolegów. Kolejny model charakteryzuje się przede wszystkim pięknym wykonaniem. Łóżeczko typu domek skandynawski bardzo często produkowane jest z sosny, której dodatkowo się nie maluje, w związku z tym robi bardzo duże wrażenie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pomalować drewno. Można zaangażować w ten proces swoją pociechę, która z pewnością ucieszy się z takiego pomysłu. Będzie mogła dopasować łóżko do swoich zabawek, czy pozostałych mebli, lub wykonać je w inny, bardzo oryginalny sposób. W sklepach dostępne również modele piętrowe, które posiadają szufladę i specjalną drabinkę.

Kupno łóżeczka skandynawskiego jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie wtedy, kiedy dziecko posiada własny pokój i chce go dokładnie urządzić. Co więcej, tego typu mebel z pewnością rozbudzi wyobraźnię naszej pociechy. Wiele firm do kompletu proponuje również materac, a także pościel. W związku z tym nie trzeba się o nic martwić. Wystarczy tylko wszystko zmontować.