Rodzaje taśm spinających

Wszędzie tam, gdzie szczególnie konieczne jest zabezpieczenie różnorodnych ładunków, zwłaszcza większych gabarytowo, to priorytetem w takim przypadku jest użycie odpowiedniej taśmy, która da gwarancję, że dany ładunek zostanie bezpieczny i stabilny.

Taśmy spinające i bandowanie

taśmy spinające petPowszechnie wiadomo, że taśmy spinające to specjalistyczne produkty przeznaczone zarówno do ręcznego, jak i maszynowego spinania oraz skutecznego opasywania różnego rodzaju przedmiotów. Wielokrotnie takie rozwiązanie jest znacznie praktyczniejsze niż stosowanie tradycyjnych produktów stalowych, które nie zawsze mogą okazać się aż tak skuteczne, szczególnie biorąc pod uwagę różne, czasami niesprzyjające warunki pogodowe. Taśmy spinające są przy tym również o wiele lżejsze oraz łatwiejsze w użytkowaniu i przede wszystkim – znacznie odporniejsze na wszelkie czynniki atmosferyczne, co w tym przypadku jest tego największym plusem. Proces opasywania ładunków przeznaczonych do transportu za pomocą taśm spinających nazywany jest bandowaniem. Wymaga on nie tylko wykorzystania specjalnych taśm, ale również odpowiednich zapinek czy też napinaczy albo inaczej paskowaczy. Jednakże, niezależnie od stosowanych akcesoriów dodatkowych, to taśmy spinające odgrywają w tym przypadku najważniejszą rolę i przyczyniają się do skutecznego bandowania. Dzięki nim możliwe jest przede wszystkim bezpieczne spinanie i rozpinanie ładunku, zachowanie stałego naprężenia taśmy na ładunku, łatwiejszy proces opasywania ładunku bez konieczności wykorzystywania kosztownych urządzeń oraz zachowanie jakości oraz struktury ładunku bez jego możliwego uszkodzenia czy nawet przebarwienia, co jest zawsze gwarantowane. Taśmy spinające PET, wykonane z poliestra twardego, są najbardziej popularne wśród różnorodnych modeli i charakteryzują się niesamowicie dużą wytrzymałością na zerwanie oraz jednocześnie wysoką elastycznością. Są one doskonałą alternatywą dla chociażby standardowych taśm stalowych. Taka taśma wykorzystywana jest do zabezpieczania ładunków oraz ich stabilizacji podczas transportu. Najczęściej jednak spina się nią ciężkie gabarytowo ładunku, chociażby takie jak: betonowe elementy budowlane, opasywanie tarcicy, paletyzowanie płyt wiórowych czy też różnych bel papieru.

Taśmy PET miały całkowicie zastąpić na rynku taśmy stalowe i jednocześnie obniżyć ogólne koszty spinania. Jednak, dzięki ich wysokiej elastyczności możliwe jest uzyskanie dużego naprężenia taśmy, co znacznie zapobiega rozluźnieniu się ładunku podczas transportu.