Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe

W naszym otoczeniu znajduje się wiele różnych konstrukcji, które wykonywane są z materiałów całkowicie bezpiecznych w sprzyjających warunkach, ale mogących stanowić pewne zagrożenie, kiedy, np. warunki atmosferyczne, na które dany materiał jest wystawiony, ulegają zmianie, ponieważ zaczyna padać deszcz lub pojawia się mróz. W takich sytuacjach potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie.

Zabezpieczenie schodów taśmą antypoślizgową

bezpieczne taśmy antypoślizgoweDoskonałym rozwiązaniem, które możemy zastosować, np. na zewnętrznych schodach naszego budynku, które są narażone na działanie deszczu, śniegu, czy też wspominanego już przymrozku, są bezpieczne taśmy antypoślizgowe. Są to taśmy, które w przypadku schodów, które mogą stać się śliskie pod wpływem działania wilgoci i mrozu, stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla osób, które się po nich poruszają. Taśmy antypoślizgowe możemy nabyć w wersji samoprzylepnej, która zdecydowanie jest jednym z wygodniejszych rozwiązań, dzięki czemu montażu tych taśm możemy dokonać samodzielnie. Przyjęło się, by taśmy antypoślizgowe montować, w przypadku schodów, na każdym stopniu, w obszarze jego krańca. Dzięki temu, bez względu na to, czy wchodzimy po schodach, czy też po nich schodzimy, nasze stopy nie tracą przyczepności, ponieważ opierają się na bezpiecznej taśmie, która zapobiega poślizgnięciu się na niebezpiecznej powierzchni. Oczywiście schody nie są jedynym miejscem, gdzie tego typu taśmy mogą znaleźć swoje zastosowanie. Taśmy antypoślizgowe, ze względu na swoje właściwości bardzo często stosowane są w instytucjach, którym zależy na bezpieczeństwie, a jednocześnie istnieje duże ryzyko rozlania jakiejś substancji i poślizgnięcia się na posadzce. Z tego powodu bardzo często taśmy antypoślizgowe znajdują swoje zastosowanie w szkołach i innych placówkach edukacyjnych, instytucjach państwowych, ale również przedsiębiorstwach i firmach produkcyjnych. Ze względu na ich przemysłowe zastosowanie, wśród taśm antypoślizgowych znaleźć możemy taśmy, które wpisane są w kategorię taśm przemysłowych. Charakteryzują się one dużo większą wytrzymałością, zwłaszcza na niskie temperatury.

Taśmy antypoślizgowe dostępne są w różnych kolorach, zazwyczaj są to kolory, które będą dobrze widoczne. Ze względu na tego typu różnorodność możemy bez większego problemu wybrać taśmę, która nie tylko będzie spełniała swoją funkcjonalność, ale również będzie pasowała do danego budynku pod względem estetycznym. Z tego też powodu możliwe jest efektywne zastosowanie ich również we wnętrzach budynków.