Skuteczna walka z kleszczami i komarami

Komary i kleszcze przez całe lato, a nierzadko także wiosną i jesienią utrudniają nam życie. Kto z nas nie miała problemu z tymi insektami podczas planowania grilla? Chyba każdy choć raz próbował z nimi walczyć. Skuteczne pozbycie się tych nieproszonych gości jest jednak, jak powszechnie wiemy, bardzo trudne. Sprawdzają się oczywiście różnego typu spraye, zapachowe świece oraz stare, babcine sposoby ze stosowanie olejków eterycznych, jednak wszystkie te metody działają tylko na chwilę, a w dodatku dość mizernie. Jedynie opryski są wstanie wyeliminować insekty z danego terytorium.

Wykonywanie oprysków na owady w ogrodzie

opryski na komary i kleszczeDzięki stosowaniu rozpylanych w powietrzu środków chemicznych możemy pozbyć się niebezpiecznych dla naszego zdrowia i życia insektów. Chodzi przede wszystkim o komary i kleszcze, jednak przy okazji także o równie natrętne meszki. Należy jednak pamiętać, aby stosować wszelkie płyny zgodnie z załączoną do nich instrukcją obsługi. W sklepach internetowych oraz zakładach ogrodniczych możemy nabyć różne typy preparatów. Warto wiedzieć, po które najlepiej sięgnąć. Jeśli chodzi o opryski na komary i kleszcze, najlepiej sprawdzają się płyny posiadające w składzie glikol, ponieważ taki dodatek sprawia, że rozpylana mgła będzie gęściejsza, dzięki czemu dotrze do wszelkich zakamarków. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując preparat przeciwko niechcianym owadom? Uważam, że ze względów użytkowych liczy się forma takiej substancji. Dobrze, jeśli uda nam się kupić gotowy już do użycia spray. Na rynku istnieją bowiem koncentraty, które należy rozpuścić w wodzie, a jak wiadomo, nie jest to zadanie proste, ponieważ potrzebny jest dodatkowy pojemnik oraz należy bardzo uważać, aby nie wylać przypadkiem cennej, a przy tym groźnej dla środowiska substancji. Myśląc o zakupie płyny do rozpylania przeciwko insektom warto upewnić się jeszcze, jak się zachowywać, aby nie zagrażał on nam oraz nie wpływał destruktywnie na inne organizmy. Przede wszystkim istotne jest zachowanie środków ochrony osobistej (kombinezonu, rękawiczek, gogli) oraz postępowanie ściśle według zaleceń producenta towaru.

Niegdyś opryski były prowadzone głównie w miejscach często uczęszczanych przez ludzi, a zatem np. w parkach czy na placach zabaw. Dziś coraz częściej wykorzystuje się tę metodę walki z insektami także w przydomowych ogródkach. Sama polecam takie działanie i zachęcam do niego, jednak zawsze podkreślam, że nie należy przy tym tracić głowy. Ważne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności oraz postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta danego preparatu zwalczającego kleszcze i komary.