Skuteczne szkolenie dla handlowców

Moja firma bardzo inwestuje w rozwój pracowników. Na pewno jest tak dlatego, że dobrze przeprowadzone szkolenia znacząco podnoszą efektywność pracy, zwiększają motywację i wydajność pracowników. Dlatego u mnie odbywa się tych szkoleń bardzo dużo i muszę przyznać, że bardzo to lubię. Uważam, że szkolenia są przydatne, dzięki nim bardzo dużo się nauczyłam, zarówno od osób prowadzących szkolenia, jak i od współpracowników. Ponadto dla mnie szkolenie jest formą nagrody, czasem odpoczynku od codziennych zadań zawodowych i inwestycją w siebie.

Profesjonalne szkolenie dla przedstawicieli handlowych

polecane szkolenia dla przedstawicieli handlowychOstatnio uczestniczyłam w naprawdę świetnie poprowadzonym szkoleniu sprzedażowym. Pytałam znajomych, jakie są polecane szkolenia dla przedstawicieli handlowych oferowane przez nasza firmę i polecono mi szczególnie jedno, prowadzone przez bardzo dobrą, doświadczoną w sprzedaży trenerkę. Zapisałam się na to szkolenie, ponieważ akurat nadszedł czas dla mnie na uczestniczenie w jakimś szkoleniu (zgodnie z polityką firmy każdy z pracowników ma dwa szkolenia na rok, w których może uczestniczyć), a czułam, że przydałoby się podszkolenie moich umiejętności handlowych. Pracuję bowiem jako przedstawicielka handlowa, dobrze mi idzie, udaje mi się osiągać jedne z najlepszych wyników, jednak czuję, że popadam w rutynę. Dlatego zdecydowałam się na udział w szkoleniu z technik sprzedaży. I, jak wspominałam, jestem z niego bardzo zadowolona. Podczas szkolenia rozmawialiśmy o bardzo wielu istotnych dla mnie kwestiach. Przede wszystkim o tym, jak odkrywać potrzeby klienta – najlepiej bowiem jest sprzedać mu produkt naprawdę dopasowany do potrzeb, wtedy mamy gwarancję, że do nas wróci. Rozmawialiśmy też o tym, jak budować długotrwałe relacje z klientem. W tym akurat jestem dobra, mam z klientami świetne relacje, ale mimo wszystko dowiedziałam się kilku nowych, ciekawych rzeczy. Rozmawialiśmy także o tym, jak prezentować nasze produkty, oraz jak negocjować jak najlepsze warunki kontraktu. Tutaj także dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, które na pewno wykorzystam w swojej pracy.

Szkolenie z technik sprzedaży jest szkoleniem, w którym od czasu do czasu powinien uczestniczyć każdy sprzedawca, choćby po to, aby odświeżyć sobie wiedzę i wyeliminować negatywne nawyki, które przecież każdy z nas posiada. Na takim szkoleniu można zawsze dowiedzieć się czegoś nowego, co na pewno będzie przydatne w pracy sprzedawcy. Takie szkolenia jest dobrą inwestycją w siebie, pomaga zwiększyć skuteczność.