Skuteczne zmywacze bezacetonowe

Oferowane w drogeriach zmywacze do paznokci stanowią niezbędny element pielęgnacji pomalowanych paznokci. Często zmieniając odcień lakieru należy pamiętać zarówno o dobrym nawilżeniu płytki paznokcia, jak i skórek wokół niego. I choć nawilżenie większości osób nie kojarzy się ze zmywaczami, nowoczesne produkty mogą być nie tylko delikatne dla paznokci i skóry rąk, ale jednocześnie nawilżać je i odżywiać. Używając nieodpowiedniego zmywacza można natomiast narazić się na zniszczenia paznokci, dlatego warto kupować go świadomie.

Wybieramy delikatny zmywacz do paznokci

delikatny zmywacz bezacetonowyZakup zmywacza do paznokci w wielu przypadkach jest chwilowym działaniem i nieprzemyślaną decyzją kierowaną potrzebą chwili. Większość kobiet nie sprawdza składu zmywacza do paznokci, a zdecydowanie warto to robić. Ogólnie dostępne produkty można podzielić na zmywacze zawierające aceton oraz zmywacze bezacetonowe. Aceton jest to rozpuszczalnik wykorzystywany między innymi w budownictwie. W przypadku kosmetyków stosowana jest jego oczyszczona wersja, która jest niezbędna na przykład w celu usunięcia manicure hybrydowego. Może on działać odwadniająco na płytkę paznokcia i powodować jej łamliwość. Dodatkowo w miejscu kontaktu ze skórą może powodować podrażnienia. Do usuwania lakierów klasycznych aceton jest zbędnym dodatkiem do zmywacza, dlatego powinniśmy sprawdzać składy kosmetyków. Warto zdecydować się na delikatny zmywacz bezacetonowy. Jest on nie tylko znacznie łagodniejszy w swoim działaniu, ale jednocześnie zawiera w wielu przypadkach dodatkowe składniki, jak na przykład witaminy albo olejki pielęgnujące skórę i paznokcie. Dobrze dobrany zmywacz bez dodatku acetonu może wręcz wzmocnić słabe oraz cienkie paznokcie. Warto także zwracać uwagę na formę zmywacza do paznokcie. Najczęściej są one spotykane w formie płynnej w butelce. Płynem nasącza się wacik, pozostawia na kilka sekund na płytce paznokcia, a następnie usuwa lakier, co pozwala na szybkie zmycie lakieru z wszystkich paznokci.

Na rynku dostępne są także mniej standardowe produkty, jak na przykład nasączone i pakowane próżniowo chusteczki. Jest to produkt nie tylko wygodny, ale jednocześnie przydatny w czasie podróży. Jedna zmywająca chusteczka powinna wystarczyć do usunięcia lakieru z obu dłoni. Jest to więc idealne rozwiązanie poza domem, gdy zawsze możemy mieć je w torebce czy w walizce z rzeczami na wakacyjny wyjazd. Nie zajmują one wiele miejsca, a są bardzo praktyczne oraz estetycznie zapakowane, dzięki czemu sprawdzą się w różnych sytuacjach.